Masz problem z podlewaniem roślin? Te doniczki zrobią to za ciebie!

Małgorzata Duży
03.08.2022 11:50
Utrzymanie roślin w dobrej kondycji to nie lada wyzwanie. Na szczęście pomocne gadżety przychodzą na ratunek.

Lubisz mieć w domu istną dżunglę, ale masz problem z utrzymaniem jej w dobrej kondycji? Nie martw się, na rynku istnieją urządzenia, które pomogą ci w pielęgnacji domowych roślin. 

Samopodlewające doniczki – co to? 

DoniczkaDoniczka fot. Z-home

Doniczki samopodlewające, które są dostępne w ofercie sklepu Z-home to istny cud techniki. Działają one w ten sposób, że użytkownik musi wlać odpowiednią ilość wody do pojemnika raz na kilka tygodni. Przez ten czas doniczka samodzielnie będzie podlewać twoje ulubione kwiaty i rośliny. Ty nie musisz się już niczym martwić! Ponadto każda doniczka wyposażona jest w lampę LED, która będzie dostarczać odpowiednią ilość światła. Możesz postawić roślinę w ciemnym kącie pokoju, nie martwiąc się o to, czy da radę przeprowadzić proces fotosyntezy.  

Najnowsza technologia 

DoniczkaDoniczka fot. Z-home

Technologia zastosowana w doniczkach ze sklepu Z-home opiera się na dostarczaniu roślinom, trzech niezbędnych do życia rzeczy: wody, światła i składników odżywczych. To inteligentne urządzenie, które samodzielnie dobiera ilość światła do warunków, które panują w otoczeniu. Ponadto wkłady nasienne Lingot, w których rosną rośliny, są dostosowane do ich potrzeb, w pełni biodegradowalne i ekologiczne. Co można zasadzić w takiej doniczce? Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń. Możesz w niej hodować zioła, kwiaty a nawet krzewinki owocowe! 

Jakie rośliny są najpopularniejsze? 

DoniczkaDoniczka fot. Z-home

Jeśli lubisz gotować, warto pomyśleć o wyhodowaniu własnych świeżych ziół. Bazylia jest wprost idealna do dań włoskich, tymianek sprawdzi się w przypadku mięs, mięta przyda się do lemoniady, kolendra doda aromatu daniom orientalnym... Istnieje szeroki wybór ziół, które idealnie sprawdzą się w doniczce samopodlewającej.  

Warto pomyśleć o zakupie doniczek samopodlewających. To ciekawy gadżet, który pomoże w natłoku codziennych obowiązków. Dzięki niemu możemy mieć tyle roślin, ile chcemy i nie musimy się martwić o ich dobrostan.  

Więcej o: