To urządzenie warto mieć w samochodzie. Docenisz je w razie stłuczki

Małgorzata Duży
03.08.2022 15:37
Wideorejestratory są coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, bowiem te niepozorne urządzenia zwiększają nasze poczucie bezpieczeństwa na drodze. Dzięki nim w przypadku stłuczki łatwo ustalimy, kto ponosi za nią winę.

Na polskich drogach często bywa niebezpiecznie. Jazda na czerwonym świetle, wymuszanie pierwszeństwa, a także przekraczanie prędkości - to tylko niektóre grzechy kierowców. Dlatego właśnie warto mieć w swoim samochodzie wideorejestrator.  

Po co mi to urządzenie? 

Kamera samochodowaKamera samochodowa Pixabay

Inaczej nazywa się je kamerą samochodową lub rejestratorem jazdy. Wyposażone jest w obiektyw i matrycę, a także wyświetlacz, czytnik kart pamięci oraz przyciski do obsługi menu. Warto mieć wideorejestrator, bowiem w wypadku stłuczki łatwo ustalić winę na podstawie nagrania. Pomoże ci to na policji i w sądzie.  

Jak to działa? 

Kamera samochodowaKamera samochodowa fot. Pexels

Kamera samochodowa działa podobnie jak tradycyjna. Obraz z wideorejestratora zapisywany jest w tzw. pętli. Oznacza to, że po zapełnieniu karty pamięci najstarszy film jest kasowany, zwalniając tym samym miejsce na kolejny. Taki cykl może trwać od kilku do kilkunastu minut. Jeżeli chcesz zapisać jakiś film, użyj w tym celu specjalnego trybu.

Wideorejestrator powinien być zamontowany na przedniej szybie za pomocą przyssawki. Najlepiej umieścić go koło lusterka tak, aby nie rozpraszał kierowcy w czasie jazdy. Ważne, aby był jak najbardziej na środku, ponieważ w ten sposób może filmować obie strony pojazdu. Kamera samochodowa zasilana jest prądem z zapalniczki, dlatego jeśli masz tylko jedno wejście, warto pomyśleć o rozgałęzieniu.  

Co jest ważne przy wyborze wideorejestratora? 

SamochódSamochód fot. Pexels

Poniżej podajemy kilka czynników, które koniecznie należy wziąć pod uwagę przy wyborze urządzenia tego typu: 

  • rozdzielczość nagrania,  
  • tryb nocny,  
  • kąt widzenia kamery,  
  • czujnik zderzenia,  
  • tryb parkingowy, 
  • wbudowany GPS. 

Wybierz swój nowy wideorejestrator już dzisiaj. Będzie wsparciem w ewentualnej nieprzyjemnej sytuacji związanej ze stłuczką.  

Więcej o: