Te triki pomogą w aranżacji małej łazienki. Triki projektantów

Mała łazienka może stanowić duże wyzwanie, gdy chcemy ją funkcjonalnie i atrakcyjnie urządzić. Te triki architektów pomogą wycisnąć jak najwięcej, nawet z niewielkiej przestrzeni.

Aranżacja małej łazienkiAranżacja małej łazienki Fot. Pixabay

Podejmując się aranżacji małej łazienki stajemy przed dużym wyzwaniem. Wszystkie działania należy odpowiednio przemyśleć, tak aby estetyka nie przesłoniła funkcjonalności, gdyż w małej przestrzeni musimy wykorzystać każdy centymetr. 

Kolory w małej łazience

W małej przestrzeni łazienki ciemne lub intensywne kolory mogą optycznie pomniejszyć przestrzeń. Jednak odpowiednie użycie ciemnych kolorów, w połączeniu z jasnymi beżowymi lub białymi płytkami pozwoli nam również odpowiednio strefować przestrzenie w łazience. 

Warto jedynie zdecydować się na płytki polerowane, które dzięki odbiciu światła optycznie powiększą pomieszczenie. 

Wzorzyste płytki w małej łazience

W małej łazience warto postawić na modny ostatnio patchworkowy wzór, który odpowiednio zastosowany nie przytłoczy wnętrza. 

Wzorzyste płytki mogą również optycznie powiększyć przestrzeń. 

Kontrasty w małej łazience

W małej łazience, kontrastem dla jasnych ścian będą dodatki i armatura w kolorze czarnym. Te modne ostatnio akcesoria, sprawdzą się świetnie w połączeniu z czarną kabiną prysznicową lub dodatkami takimi jak stojak na papier czy mydelniczki i wieszaki. 

Lustra i oświetlenie

W niewielkiej łazience lustra pełnią istotną rolę, pozwolą one na optyczne powiększenie przestrzeni. Lustra na całą wysokość ściany są idealnym rozwiązaniem. 

Oświetlenie punktowe również dobrze wpłynie na optyczne powiększenie łazienki. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.