Stopniowe usuwanie
Wątpliwa estetyka to jedno ale kwestia zdrowia jest tu już naprawdę istotna. W drobinkach kurzu znajdują się roztocza oraz ich odchody. Są one niebezpieczne nie tylko dla alergika ale i osoby całkowicie zdrowej. Nie bagatelizuj tego problemu i sprzątanie zacznij od samej góry. Kurz lubi osiadać także na suficie oraz lampach. Zaczynaj sprzątanie od nich, zrzucając stopniowo całość aż na sam dół. Wszystkie brudy masz wówczas na podłodze, w zasięgu ręki
Unikaj grubych dywanów i wykładzin - to w nich lubią gromadzić się wszelkie pyłki i roztocza. Najłatwiej w czystości utrzymasz podłogowe panele, czy kafelki. Jeśli jednak posiadasz dywany, to regularnie je odkurzaj lub po prostu konkretnie wytrzep na świeżym powietrzu, a następnie wypierz.
Świeże powietrze to samo zdrowie. Wraz z nadejściem wiosny nadchodzi też fala zintensyfikowanego kurzu. Regularnie więc wietrz pomieszczenia, a pościel wystawiaj na zewnątrz. Wieczorne, jeszcze chłodne temperatury skutecznie wyeliminują szkodliwe, mikroskopijne organizmy.
W zgodzie z naturą
Korzystasz z nich na co dzień ale czy wiesz, że pomogą Ci również w sprzątaniu? Papierowy ręcznik to prawdziwa "złota rączka" w każdym domu. Jeśli dotychczas wycierasz kurze ściereczką materiałową, to odstaw ją na bok. Choć po takiej czynności pierzesz ją w pralce, to w trakcie ścierania wznosi w powietrze kłęby brudu. Papier natomiast skutecznie go wsiąka, a Ty natychmiast wyrzucisz go do kosza.
Aby uniknąć rozpylania się kurzu, użyj skraplacza, np. do roślin, aby delikatnie zwilżyć powierzchnię. Podczas przecierania nie uniesie się on w powietrze oraz usuniesz go dokładniej. Nie będziesz musiał zwilżać wówczas papieru, przez co nie będzie się tak łatwo rozwarstwiał