Wybór najlepszych słuchawek na wakacyjny wyjazd

Małgorzata Duży
08.08.2022 13:25
Urlop za pasem, a ty nadal nie masz słuchawek? Podpowiadamy, jak wybrać te najbardziej odpowiednie!

Lato powoli się kończy, ale to wcale nie oznacza końca sezonu urlopowego. Do pierwszego szkolnego dzwonka pozostało jeszcze kilkanaście dni co oznacza, że czekają nas jeszcze podróże czy to nad morze, czy to w góry, czy w inne piękne miejsca. Jak umilić sobie tę drogę? Na przykład słuchaniem muzyki! 

Jak wybrać najlepsze słuchawki? 

SłuchawkiSłuchawki fot. Shutterstock

Istnieje wiele rodzajów słuchawek. Na długie podróże najlepiej sprawdzą się te najbardziej poręczne, czyli słuchawki douszne bezprzewodowe. Na jakie cechy szczególne warto zwrócić uwagę przy ich wyborze? 

Warto poświęcić dobrą chwilę na wybór słuchawek z odpowiednim pasmem przenoszenia. Parametr ten wskazuje, jaki zasięg częstotliwości jest obsługiwany przez ten sprzęt. Przy wyborze słuchawek najlepiej decydować się na modele o najszerszym paśmie przenoszenia.  

SłuchawkiSłuchawki fot. Shutterstock

Redukcja szumów to kolejna opcja, którą będą cechować się słuchawki idealne. Chodzi o tłumienie szumów i i dźwięków z zewnątrz. To dobre rozwiązanie, jeśli często przebywamy w zatłoczonych, głośnych miejscach.  

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na impedancję.

SłuchawkiSłuchawki fot. Shutterstock

Określa ona, jak głośne będą nasze słuchawki. Pamiętajmy jednak o tym, że mamy tylko jedną parę uszu i nie warto niszczyć sobie słuchu zbyt głośną muzyką.  

Zalety słuchawek bezprzewodowych 

Ich główną zaletą jest przede wszystkich brak kabla. Oprócz tego są bardzo łatwe w przechowywaniu. Większość modeli ma bardzo wygodne etui, które ładuje nasze słuchawki, gdy ich nie używamy. Poza tym warto zwrócić uwagę na duży zasięg takich słuchawek i designerską estetykę. Jest to sprzęt idealny do słuchania, gdy robimy coś w domu, bowiem wiele modeli ma zasięg do kilkudziesięciu metrów! 

Warto wybrać słuchawki bezprzewodowe, bo to przyjemny w użyciu i praktyczny gadżet. Nie zajmują wiele miejsca, cechują się niebanalnym wyglądem i mają wiele przydatnych funkcji. Jest również jeden minus – trzeba pamiętać o ich regularnym ładowaniu. Niemniej taki gadżet to strzał w dziesiątkę.  

Więcej o: