Przygotuj się na wakacje. O tych rzeczach nie możesz zapomnieć!

Małgorzata Duży
09.08.2022 13:50
Sezon wakacyjny w pełni, a ty wciąż nie jesteś gotowy na wyjazd. Napraw ten błąd i sprawdź, czego nie może ci zabraknąć w nadchodzące słoneczne dni.

Wybierasz się pod namiot, na piknik lub na plażę? Przygotuj się na tę eskapadę! Czego nie może ci zabraknąć? Mat samopompujących oraz koców plażowych. 

Co to jest mata samopompująca? 

PlażaPlaża fot. Shutterstock

Jeżeli wybierasz się na wyprawę pod namiot, nie zapomnij o zakupie maty samopompującej. To wygodna alternatywa dla karimaty i większych materaców. Wyrównuje nierówności podłoża i sprawia, że nie musisz spać na niewygodnej, zimnej ziemi. W dodatku do jej rozłożenia nie potrzebujesz pompki nożnej, ponieważ mata sama napełnia się powietrzem.  

Jak działa mata samopompująca? 

PlażaPlaża fot. Shutterstock

Mata samopompująca to warstwa pianki, która jest ściśliwa (zmienia objętość na skutek zmiany ciśnienia lub naprężenia). Uszczelnia się ją zaworem, a po jego otwarciu mata sama napełnia się powietrzem. Jest to wygodna alternatywa dla dużych materacy, których wypełnianie trwa długie minuty. Oczywiście możliwe jest dopompowanie do takiej twardości, która nam odpowiada. Dzięki temu można dopasować matę do swoich indywidualnych potrzeb.  

Wybierz odpowiedni koc plażowy 

PlażaPlaża fot. Shutterstock

Warto również wziąć pod uwagę wybór koców plażowych. Powinny one nie tylko dobrze wyglądać, ale też cechować się praktycznością. Jak wybrać koc idealny? Po pierwsze, dobierz odpowiedni materiał! W sklepach dostępne są koce z mikrofibry, polaru, poliestru i tkanin akrylowych. Można również pomyśleć o modelu z warstwą z wodoszczelnej folii. Wybierz również rozmiar odpowiedni do swoich potrzeb.  

Przy przygotowaniach do wakacji warto pamiętać o przydatnych przedmiotach. Jeśli wybierasz się pod namiot, nie zapomnij o matach samopompujących, z kolei gdy jedziesz nad morze, pamiętaj o kocach plażowych. I jedno, i drugie z pewnością ci się przyda.  

Więcej o: