Z nimi sprzątanie jest o wiele łatwiejsze. Top 18 mopów parowych

Małgorzata Duży
10.08.2022 13:43
Zastanawiasz się, w jaki sposób ułatwić sobie sprzątanie? Pomoże ci w tym odpowiedni sprzęt! Poniżej prezentujemy top 18 mopów parowych.

Szybko rozwijająca się technologia pomaga nam w codziennym życiu, także w domowych obowiązkach. Absolutnym hitem są w ostatnim czasie mopy parowe. Jak wybrać ten idealny? 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mopa parowego? 

Mop parowyMop parowy ceneo

Jaki mop parowy należy zakupić? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Poniżej prezentujemy listę parametrów, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie.  

Im szersza, tym lepsza. O czym mowa? O rodzaju podstawowej głowicy. Szersza pozwoli nam umyć większy obszar podłogi za jednym razem. Dobrze również, aby była ona obrotowa, co powiększa zakres ruchu urządzenia. 

Warto również zwrócić szczególną uwagę na moc sprzętu. Im jest wyższa, tym szybciej mop będzie zdatny do pracy po włączeniu. Minimalna moc urządzenia "idealnego" to 1200 watów. 

Nie bez znaczenia jest również generowane ciśnienie. Im większe, tym lepsza efektywność mopa. Jeżeli mamy do czynienia z trudnymi, zaschniętymi plamami, przyda się urządzenie wytwarzające ciśnienie powyżej 3 barów. 

Dobrze również, jeśli mop cechuje się: niską wagą, długim przewodem oraz pojemnym zbiornikiem na wodę. 

Jak działa mop parowy? 

Mop parowyMop parowy ceneo

Urządzenie to przypomina z wyglądu odkurzacz pionowy. Możemy operować nim jedną ręką, a głowica jest bardzo podobna do klasycznego mopa do podłóg. Jak czyści mop parowy? Strumieniem gorącej pary wodnej. Urządzenie to dzieli się na kilka typów ze względu na rodzaj zastosowanej końcówki: mop parowy do podłóg, dywanów oraz okien.  

Jakie są zalety mopów parowych? 

Mop parowyMop parowy ceneo

Przede wszystkim urządzenia te są niezwykle skuteczne. Gorąca para bardzo szybko radzi sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami, a podłoga wysycha błyskawicznie po myciu. Urządzenie to jest proste i nadaje się do mycia rozmaitych powierzchni. Oprócz tego dużym plusem jest brak konieczności stosowania detergentów.  

Warto rozważyć zakup mopa parowego, bowiem jest to wygodny i funkcjonalny sprzęt. Pamiętajmy jednak, aby zawsze stosować odpowiednią końcówkę do wybranego typu podłóg i powierzchni. Ważną sprawą jest również to, aby po każdorazowym użyciu opróżniać zbiornik z wodą. Postępujmy według tych kilku wskazówek, a mop parowy będzie nam służył przez długie lata! 

Więcej o: