Tego urządzenia nie może zabraknąć w twoim domu! Nasz wybór sprzętu do sprzątania

Małgorzata Duży
10.08.2022 15:29
Sprzątanie to nie lada wyzwanie, które czeka na nas każdego dnia. W utrzymaniu domu w czystości pomogą z pewnością sprytne sprzęty, takie jak odkurzacze. Poniżej prezentujemy miniporadnik dotyczący tego, jakie odkurzacze wybrać do waszego domu.

Szeroka oferta producentów dostępna na rynku potrafi przyprawić o zawrót głowy. Jak wybrać odkurzacz idealny? Na kablu czy bezprzewodowy, z workiem czy bez, pionowy czy klasyczny? Podpowiadamy, jak dokonać odpowiedniego wyboru! 

Standard czy nowoczesność? 

OdkurzaczOdkurzacz fot. Pixabay

Pierwsze pytanie, które przychodzi nam na myśl to – czy wybrać odkurzacz klasyczny czy pionowy? Teoretycznie odkurzacz ręczny jest o wiele bardziej wygodny, ponieważ dzięki kompaktowej budowie można nim operować jedną ręką. W jego przypadku nie ma potrzeby podłączania go do gniazdka, także nie ma niewygodnego kabla, który należy za sobą ciągnąć. Ale wszystko ma swoje plusy i minusy. Warto pamiętać o tym, że zazwyczaj odkurzacze pionowe cechują się mniejszą mocą. Poza tym trzeba pamiętać o ich regularny ładowaniu tak, aby zawsze były gotowe do użycia.  

Parametry, na które warto zwrócić uwagę 

OdkurzaczOdkurzacz fot. Pixabay

Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie odkurzacza? Przede wszystkim warto rozważyć, czy chcemy, aby nasz odkurzacz był workowy. Z jedne strony odkurzacz workowy generuje większą ilość śmieci, z drugiej zaś polecany jest osobom cierpiącym na rozmaite alergie. Warto również pamiętać, że odkurzacze z workiem wielorazowym i bezworkowe wymagają regularnego czyszczenia. Jak widać, wszystko ma swoje plusy i minusy.  

Oprócz tego nie bez znaczenia jest moc naszego odkurzacza. Im większa moc, tym większa efektywność. Warto zdecydować się na model, który cechuje się mocą minimum 900 wattów. Szczególnie, jeśli posiadamy w domu odkurzacze z długim włosiem lub jesteśmy właścicielami domowych pupili.  

Powinniśmy również mieć na uwadze moc ssania odkurzacza. Większość modeli cechuje się mocą ssania od 50 do 600 wattów. Przy standardowym użyciu poleca się wybór sprzętu z mocą ssania na poziomie ok. 300-400 wattów. Z kolei jeśli mamy czworonożnych przyjaciół, warto pokusić się o zakup odkurzacza o mocy ssania od 400 do 600 wattów.  

Inne cechy odkurzacza 

OdkurzaczOdkurzacz fot. Pixabay

Warto również poświęcić chwilę na rozważenie tego, jaką waga powinien cechować się nasz wymarzony odkurzacz. Oprócz tego warto pamiętać o regularnym czyszczeniu i wymianie jego filtrów. Nie bez znaczenia jest również poziom hałasu, jaki generuje.  

Biorąc to wszystko pod uwagę, można przymierzyć się do zakupu "sprzętu idealnego". W ofercie Vobis jest szeroki wybór asortymentu tego typu i każdy z zainteresowanych z pewnością znajdzie tam coś, co odpowiada jego indywidualnym potrzebom. 

Więcej o: