Sezon grillowy w pełni! Najlepsze modele z popularnego sklepu

Małgorzata Duży
11.08.2022 13:44
Sezon grillowy w pełni, a ty wciąż nie jesteś przygotowany! Jest jeszcze trochę czasu na uzupełnienie zapasów. Poniżej prezentujemy nasz wybór top 18 grilli wraz z miniporadnikiem, jak wybrać ten idealny.

Temperatura na dworze jest wprost idealna, aby zacząć grillową ucztę. Kiełbaski, karkówki, szaszłyki i wiele innych czekają na to, aby wylądować na naszych talerzach. Jednak zanim kupimy węgiel i przygotujemy rozpałki czeka nas ważny wybór - jakie grill będzie idealny? 

Grill na węgiel 

GrillGrill Pixabay

Klasyką jest oczywiście grill węglowy. To najbardziej tradycyjna opcja, jest też najłatwiejsza w utrzymaniu. Wystarczy zakupić brykiet lub grill i rozpalić ogień.  A potrawy przyrządzane na ruszcie tego typu mają niepowtarzalny, dymny aromat.  

Polskie prawo mówi o tym, że nie wolno grillować na balkonach. W przypadku tych osób poleca się grille węglowe, które bardzo łatwo jest zabrać ze sobą w plener. Do jego rozpalenia nie potrzeba ani prądu, ani gazu. W przypadku wielu z nas taki grill to jedyna możliwa opcja.  

Pamiętajmy jednak o tym, że po użyciu rozpałki należy odczekać odpowiednią ilość czasu, aby substancje chemiczne niekorzystne dla naszego zdrowia zdążyły odparować. Po upływie kilku chwil grill jest już gotowy do użytku.  

Grille gazowe 

GrillGrill Pixabay

O wiele szybszą opcją jest wybór grillów gazowych. W przeciwieństwie do tych węglowych dosyć łatwo uzyskać w nich optymalna temperaturę. Grille te są te bardzo łatwe w obsłudze - wystarczy podłączyć butlę gazu, przekręcić pokrętło i gotowe. Niestety ich ciężar sprawia, że nie są zbyt kompaktowe. Dlatego te grille polecamy tym, którzy posiadają własne ogródki.  

Grille elektryczne 

GrillGrill Pixabay

Jeśli jesteśmy zapalonymi amatorami grillowania, którzy nie przestają wraz z upływem lata, powinniśmy pomyśleć o zakupie grilla elektrycznego. To niepozorne, kompaktowe urządzenie posłuży nam przez cały rok. Wystarczy podłączyć grilla do prądu i voila! Grille elektryczne są bardzo łatwe w utrzymaniu. Nawet zaschnięty brud schodzi z nich łatwo, wystarczy niepodłączony do prądu, ciepły ruszt przetrzeć wilgotnym ręcznikiem papierowym, a potem wytrzeć do sucha 

Warto pomyśleć o zakupie grilla, póki jest na to odpowiedni czas. W ofercie Castoramy czekają setki propozycji dla amatorów grillowania. Ruszty w dłoń i do dzieła! 

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • a.k.traper

    Oceniono 2 razy -2

    Ja mam miejsce na ognisko gdzie piekę różności albo na płycie metalowej albo na kamieniach, żadnych elektrycznych czy gazowych, ma być ogień z drewna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX