Ozdób swoje mieszkanie tymi dodatkami. Naturalne i ładne

Szukasz inspiracji do ozdobienia swojego mieszkania? Lubisz przy tym pięknie wyglądające kwiaty i inne rośliny? Sprawdź najnowszą ofertę sklepu Castorama i daj się zaskoczyć gustownymi terrariami!

Rośliny to nieodłączna część naszego życia. Dobrze jest mieć zielone akcenty w domu, bowiem wpływa to pozytywnie na nasz organizm i nasze samopoczucie. Rośliny i kwiaty nie tylko cieszą oko, ale i oczyszczają powietrze z toksyn. Poniżej podpowiadamy, jak wybrać ciekawe roślinne ozdoby. Oprócz tego prezentujemy również nasz wybór donic i osłon na donice. 

Rozmaity wybór

Doniczki na balkonDoniczki na balkon fot. Shutterstock

Na rynku istnieje szeroki wybór osłon na doniczek. Jak wybrać tę odpowiednią? Wiele zależy od tego, czy będziemy kupować doniczki i osłonki na nie do domu czy na zewnątrz. Jeśli wybieramy opcję pierwszą, ograniczają nas: nasz gust i rozmiar doniczki. Do wnętrz skandynawskich polecamy zakup osłonek o neutralnych kolorach, takich jak różne odcienie beżowego, szarego czy białego. Do wnętrz nowoczesnych idealnie nadadzą się osłonki o bardziej odważnych kolorach. Uwaga! Pamiętajmy jednak, że jeśli wybieramy osłonki lub doniczki na balkon, należy unikać ciemnych barw. Czarny i jego pochodne przyciągają promienie słoneczne i na skutek ekspozycji na ciepło nasza roślina może się "sparzyć".  

Warto pomyśleć o ozdobieniu swojego mieszkania roślinnymi ozdobami. Znacznie umili to oko, a poza tym może i oczyści nasze powietrze z toksyn. Sprawdź szeroką ofertę Castoramy i przekonaj się sam! 

Roślinne terraria 

RoślinaRoślina Pixabay

Wielu z nas zaznajomionych jest z koncepcją "lasu w słoiku". Nie każdy jednak wie, co to tak właściwie jest. Leśny słoik to kilka roślin, mech i kamienie zamknięte w ozdobnym słoiku. To mały ekosystem, który wytwarza mikroklimat niezbędny do samodzielnego funkcjonowania.  

W takim słoju koniecznie musi znaleźć się mech. To on wytwarza, dzięki właściwościom gromadzenia wody, mikroklimat konieczny do funkcjonowania lasu w słoiku. Oprócz niego liczy się również podłoże, które nie tylko odpowiada za regulowanie stopnia wilgotności, ale i cechuje się właściwościami antybakteryjnymi. Poza tym podłoże to idealna baza dla roślin.  

Osłona a doniczki 

RoślinaRoślina fot. Pixabay

Oprócz leśnych słoików, warto wziąć pod lupę również same kwiaty. Sadzimy je rzecz jasna w doniczkach, do których dobieramy odpowiednie osłony. Uwaga! Nie należy stawiać znaku równości pomiędzy tymi dwoma przedmiotami. Jeśli zasadzimy naszą roślinę w osłonie na doniczkę, nie będzie miała ona możliwości odprowadzenia wody. A co za tym idzie - zwiększa się prawdopodobieństwo, że zgniją jej korzenie.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.