Jak wybrać odpowiednią wkrętarkę? Ten produkt znacznie ułatwi składanie mebli!

Sezon remontowy już w pełni, a ty wciąż nie jesteś odpowiednio przygotowany? Nie martw się, podpowiemy ci jak wybrać odpowiednią wkrętarkę. Oprócz tego zaproponujemy top 18 produktów, na które warto zwrócić uwagę.

Wkrętarka to urządzenie, które w znaczny sposób ułatwia nasze życie. Pomaga nie tylko w czasie remontu, ale i ogólnie - podczas majsterkowania. Wybór sprzętu na rynku jest bardzo szeroki, dlatego podpowiadamy, czym powinna cechować się wkrętarka idealna.  

Typy wkrętarek 

RemontRemont Pixabay

Zacznijmy od tego, jakie są typy wkrętarek. To elektronarzędzia, które dzieli się na kilka rodzajów. Akumulatorowa to taka, która nie uzależnia nas od źródła zasilania. Jako że działa na akumulator, jest wygodna i niezwykle kompaktowa. Cechuje się również niewielką wagą. Z kolei wkrętarki sieciowe są zazwyczaj tańsze od tych akumulatorowych, jednak wymagają podłączenia do źródła zasilania. Wkrętarki udarowe przeznaczone są do pracy z dużym obciążeniem. Umożliwiają one wiercenie w cegle i betonie. Są to tak zwane wkrętarko-wiertarki, ale cechują się niestety wysoką ceną.  

Na co zwrócić uwagę przy zakupie? 

RemontRemont Pixabay

Przy zakupie wkrętarki warto zwrócić uwagę na następujące parametry: moment siły (od niego zależy jak sprawnie działa urządzenie), moment obrotowy (który wpływa na jego moc i funkcjonalność), rodzaj silnika (wyróżnia się wkrętarki szczotkowe i bezszczotkowe), ilość biegów (zazwyczaj mamy do czynienia z wkrętarkami jednobiegowymi), pojemność akumulatora (określa, jak długo może działać nasza wkrętarka) oraz wagę (im jest lżejsza, tym zazwyczaj lepiej). 

 Zwróć uwagę na akcesoria 

RemontRemont Pixabay

Aby wykorzystać ich maksymalny potencjał, wkrętarki potrzebują nierzadko dodatkowego oprzyrządowania. Przede wszystkim przyda się nam dodatkowy akumulator, dzięki któremu nie będziemy tracić czasu na jego doładowanie. Wystarczy wymiana i gotowe! Ewentualnie może nam się również przydać jakaś szybka ładowarka. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na obecność lampki, która będzie oświetlać miejsce pracy. Poza tym przydadzą się wymienne końcówki, magnetyczny adapter oraz poręczna walizka. 

Warto pomyśleć o zakupie wkrętarki, bowiem jest to inwestycja na lata. Sprawdź ofertę Ceneo i wybierz model dopasowany do twoich potrzeb! 

Więcej o:
Copyright © Agora SA