Modne tapety do sypialni - jak w prosty sposób odmienić ścianę za łóżkiem

M Polak
17.08.2022 06:10
Nudno wyglądająca sypialnia jest smętna i nie zachęca do relaksu. Jednak bardzo szybko możemy to zmienić wystarczy odrobina kleju do tapet i kreatywność.

Jak ożywić ścianę za łóżkiem w sypialni?Jak ożywić ścianę za łóżkiem w sypialni? Fot. Pixabay

Rok 2022 to w dużej mierze dwa główne trendy - minimalizm i Urban Jungle. Jak dobrać idealną tapetę do sypialni, tak aby urozmaicić ścianę za łóżkiem?

Tapety znane są nam od wieków, jednak zmieniły się materiały i sposób w jaki ich używamy. Wcześniej wszystkie ściany były wykładane neutralnymi tapetami, obecnie tapeta staje się bohaterem we wnętrzu. Tapeta jest dekoracją wnętrza i może być wyrazistym akcentem we wnętrzu. 

Ściana za łóżkiem w sypialni jest elementem rzucającym się w oczy od razu po wejściu do pomieszczenia. Dekoracja umieszczona na tej ścianie powinna być trwała i umożliwiać usuwanie zabrudzeń. Wzorzysta tapeta lateksowa świetnie spełnia te założenia. 

Tapeta w proste, geometryczne wzory to rozwiązanie do nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Duże, graficzne elementy mogą dominować w przestrzeni sypialni i podkreślić nowoczesny wyraz aranżacji przestrzeni sypialni. Drobny wzór sprawdzi się w klasycznych wnętrzach z nutką romantyzmu. 

Dla osób lubiących motywy roślinne, dobrym wyborem będzie wielokolorowa tapeta z wzorem roślinnym. Ściana za łóżkiem przedstawiająca tropikalne rośliny, czy to jako realistyczne odwzorowanie czy malowaną grafikę, jest doskonała do wnętrz w stylu boho i nowoczesnych. 

Tapety nawiązujące do przyrody sprawdzą się również we wnętrzu w stylu skandynawskim, szczególnie gdy postawimy na mglisty obraz gór i lasów, który świetnie będzie komponował się z drewnianym wykończeniem wnętrza.