Spraw sobie prezent! Wybór top 12 obrazów do nowoczesnego domu

Małgorzata Duży
16.08.2022 15:25
Twój dom lub mieszkanie, choć wykończone, wciąż nie wygląda nietuzinkowo? Zależy ci na efekcie "wow", ale nie wiesz, jak go osiągnąć? Jeśli twoja przestrzeń urządzona jest w stylu nowoczesnym, wyposaż się w odpowiednie akcenty.

Odpowiedzą na twoje bolączki są najprawdopodobniej obrazy i plakaty. To one dodają naszym mieszkaniom odpowiedniego finiszu i sprawiają, że dane wnętrze uzyskuje niepowtarzalny charakter. Możesz zdecydować się na standardową tematykę plakatów - pejzaże i portrety. Warto jednak pokusić się na coś bardziej odważnego.  

Nowoczesne obrazy 

ObrazObraz Eye on design

Sztuka nowoczesna, zwana również modernizmem, paradoksalnie towarzyszy nam już od XIX wieku. Choć kojarzymy ją z abstrakcją, awangardą i nieraz, przyznajmy szczerze, bezsensem jest to bardzo estetyczna gałąź sztuki. To wbrew pozorom nie kleksy na płótnie, ale przemyślane i szczegółowo dopracowane kompozycje. Jeżeli chcesz sprawić, aby twoje mieszkanie zyskało niepowtarzalny charakter, pomyśl o ozdobach naściennych w tym stylu.  

Jak ułożyć je na ścianie? 

ObrazObraz Eye on design

Jeśli decydujemy się na większą ilość plakatów lub obrazów, warto przed zakupem przemyśleć, w jaki sposób je powiesimy na ścianie. Plakaty nie powinny przytłaczać ani swoją wielkością, ani swoją mnogością naszych skromnych ścian. Jeżeli mamy trzy lub dwa plakaty z takim samym akcentem kolorystycznym albo o zbliżonej estetyce, można powiesić je w rzędzie, tworząc tzw. "galerię plakatu". Można również kupić większą ilość mniejszych obrazów i powiesić je w "roju", gdzie wokół jednego z nich skupia się cała reszta.  

Odpowiednie kolory 

ObrazObraz Eye on design

Przy wyborze plakatów i obrazów powinniśmy z góry założyć, jaki kolor będziemy dominował w pomieszczeniu. Warto nie robić misz-maszu kolorystycznego, bowiem może to zepsuć cały efekt, który chcieliśmy uzyskać przez powieszenie plakatów. Zdecyduj się więc na kolor przewodni i dopasuj do niego resztę naściennych ozdób. Możesz również wybrać tekstylia pod ten kolor, takie jak np. zasłony, dywany, poduszki i koce.  

Wybór plakatu to niełatwa sprawa. Jednak postępując według wyżej wymienionych rad możemy niewielkim nakładem pracy całkowicie odmienić swoje wnętrze. Naprawdę warto! 

Więcej o: