Co zrobić z palet? Nie tylko siedzisko! To rozwiązanie podbija Pinteresta!

Palety to dosyć powszechne przedmioty. Otaczają nas na co dzień w sklepach i właśnie tam można je zakupić. Z palet można przygotować wiele rzeczy, łóżka, stoliki i siedziska. Czy znałeś również jednak ten sposób?

PaletyPalety Pixabay


To rozwiązanie podbija internet. Z palet, przedmiotów powszechnie używanych w sklepach, możesz zrobić... kwietniki. Podpowiadamy, jak zrobić to samemu! 

Pierwsze kroki 

Po pierwsze musisz zakupić palety, potraktować je papierem ściernym, a następnie zaimpregnować warstwą ochronną. Zrób to starannie tak, aby paleta była chroniona przez lata. Oprócz tego możesz pomalować swoją paletę na wybrany przez siebie kolor. Uwaga! Podczas ścierana palety upewnij się, że nie pozostały na niej żadne nierówności ani wystające gwoździe. Potem starannie oczyść swoją paletę z pyłów i dopiero potem ją pomaluj, najpierw impregnatem, a potem farbą.  

Jak zrobić stojący kwietnik z palet? 

Kolejny krok to dostosowanie jej do pionowej pozycji. W tym celu można wykorzystać dwa triki - albo sadzimy kwiaty w pozycji wertykalnej, wykorzystując budowę palety. Albo kupujemy doniczki z wmontowanymi haczykami co sprawi, że kwiaty mogą zostać powieszone. 

Uważajmy na wiatr 

Uwaga! Należy wziąć pod uwagę, że w Polsce w niedawnym czasie wieje silny wiatr. Co więcej, występuję on nie tylko w czasie burzy. Z tego względu warto zamontować paletę do ściany. W przypadku balkonów spokojnie wystarczą mocne trytyki, jednak jeśli mamy taką możliwość należy również przywiercić paletę za pomocą śrub. 

Warto pomyśleć o kreatywnym wykorzystaniu zakupionych przez siebie palet. Możesz z nich przygotować nie tylko meble, ale i kreatywne ozdoby do ogrodu. Pamiętaj jednak o tym, żeby najpierw przygotować naszą paletę do wieloletniego użytku.  

Więcej o: