Nowoczesny salon - trzy rzeczy, które powinny się w nim znaleźć

Małgorzata Duży
17.08.2022 18:22
Styl nowoczesny jest coraz to bardziej popularny. Wiele osób decyduje się na urządzenie domu w stylu i nic dziwnego - jest przecież ładny i estetyczny. Jednak jak urządzić salon w stylu nowoczesnym?

Salon w stylu nowoczesnymSalon w stylu nowoczesnym fot. Pixabay


W każdym salonie powinny znaleźć się te trzy rzeczy. Stanowią one niezwykłe ozdoby, szczególnie jeśli mamy do czynienia z przestrzenią urządzoną w stylu nowoczesnym. Jak odpowiednio urządzić nasze mieszkanie lub dom? Podpowiadamy! 

Dywan 

Centrum każdego pokoju jest odpowiednio dobrany dywan. Nie inaczej jest z wnętrzami nowoczesnymi. Na początek warto zdecydować, jaki ma być kształt wybranego przez nas dywanu. Dywany o kwadratowym kształcie pasują do pokój na planie kwadratu. Z kolei dywany prostokątne pasują do tych bardziej podłużnych pokój. Ciekawy wyborem mogą być również dywany okrągłe. 

Obrazy i plakaty 

Kolejną ozdobą, której nie może zabraknąć w nowoczesnym salonie są obrazy i plakaty. Ozdób swoje ściany, ale zrób to w przemyślany sposób. Na początku określ, ile chcesz zakupić ozdób ściennych. Potem określ, jaki będzie ich kolorystyczny motyw przewodni. Powieś swoje plakaty i obrazy w przemyślany sposób. Proponujemy albo galerię plakatów - jeden obok drugiego w równym rzędzie - albo powieszenie plakatów w tak zwanym "roju". Jeden plakat lub oraz stanowi centrum, a reszta się wokół nich skupia.  

Ozdobne lampy 

Nie zapominajmy również o ozdobnych lampach. To nie tylko produkty funkcjonalnie, ale i pełniące funkcje estetyczną. Zakup piękne lampy, zarówno te wiszące, jak i te stojące. Z pewnością ożywią one twój salon i dodadzą mu wiele uroku.  

Warto ozdobić swój nowoczesny salon tymi dodatkami. Trudno wyobrazić sobie to pomieszczenie bez nich, bo zapewne wydawałoby się ono puste i niedostatecznie ozdobione. Pobaw się ich formą i kolorami, być może dobrym pomysłem jest dodanie akcentów kolorystycznych do twojego nowoczesnego salonu? Puść wodze wyobraźni i i zainspiruj się naszymi wskazówkami! 

Więcej o: