Wybierz odpowiednią kanapę do twojego salonu! Prezentujemy bestsellery

Dobór odpowiedniej kanapy do salonu to nieproste zadanie. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, którymi należy się kierować przy podejmowaniu tej ważnej decyzji.

Kupno sofy lub kanapy to trudne zadanie. Musi ona nie tylko dobrze wyglądać, ale i być trwała oraz funkcjonalna. Jak dokonać dobrego wyboru? Zapoznaj się z naszymi poradami i podejmij odpowiednią decyzję! 

Dobrze dobrane wymiary 

KanapaKanapa Eye on design


Na początku określ, ile osób musi się zmieścić na sofie. Mieszkasz sam, we dwójkę, a może jesteś w pięcioosobowej rodzinie? W kawalerce szkoda miejsca na duży narożnik, z kolei mała sofa nie sprawdzi się w przypadku wielu domowników. Optymalna przestrzeń pomiędzy kanapą a innymi meblami to półtora metra szerokości.  

Odpowiedni kształt 

KanapaKanapa Eye on design


Do wyboru masz wiele możliwości! Skórzany narożnik, a może kanapa wykonana z materiałów naturalnych? Czy chcesz, żeby twoja sofa rzucała się w oczy, a może zależy ci na tym, żeby wtapiała się w tło? Wszystko ma znaczenie – jej kształt, kolor i wzór. Oprócz tego na wstępie zdecyduj, czy chcesz, aby kanapa miała pokrowiec, który łatwo wyprać w pralce w przypadku zabrudzenia.  

Przede wszystkim wygoda 

KanapaKanapa Eye on design

Obecnie modne są kanapy z niskimi oparciami, które osiągają nie więcej niż czterdzieści centymetrów wysokości. Jeśli jednak zamierzasz spędzać dużo czasu w salonie, wybierz model, który ma wyższe i miękkie oparcie. Osobną kwestią jest sprawa podłokietników. Gdy ich nie ma, na sofie pozostaje więcej miejsca dla innych osób. Jednak warto pamiętać o tym, że są one niezwykle wygodne. Jeśli wybierasz kanapę na nóżkach, pamiętaj, że optycznie będzie ona sprawiać wrażenie mniejszej i mniej masywnej. Taki typ sofy wybierz do małych pomieszczeń.  

Warto dobrze zastanowić się nad wyborem sofy idealnej. Przygotowaliśmy dla was hity sklepu Eye on design, które są absolutnymi sprzedażowymi hitami.  

Więcej o: