Jak urządzić taras? Najlepsze pomysły na aranżację tarasu!

Urządzenie idealnego tarasu, który zapewni nam zasłużony relaks wymaga planowanie podobnie jak aranżacja wnętrz. Co zrobić by nasz taras był przedłużeniem naszego mieszkania? Jak wykreować idealną przestrzeń relaksu? Sprawdźcie sami!

Jak urządzić mały taras?Jak urządzić mały taras? Fot. Pixabay

 Taras jest powiększeniem przestrzeni domu, usytuowany na równi z parterem. Na tarasie możemy spędzać letnie wieczory i relaksować się po pracy, ale odpowiednio trzeba zadbać o aranżację wielofunkcyjnej przestrzeni. 

Pierwszym krokiem w aranżacji tarasu jest odpowiednie wydzielenie stref. By nasz taras był jak najbardziej funkcjonalny musimy przemyśleć jak chcemy go używać i do czego będzie nam służył. W końcu inaczej zaprojektujemy taras na którym bawić się będą dzieci, niż taras na którym będziemy spotykać się ze znajomymi na cotygodniowe imprezy. 

Lubisz grillować i przyrządzać posiłki na świeżym powietrzu koniecznie zadbaj o wyznaczenie miejsca na zewnętrzną kuchnię i grilla oraz miejsca na duży stół, który pomieści wszystkich naszych gości. 

Gdy nasz taras ma być miejsce zabawy dzieci i ich młodych przyjaciół, zadbaj o bezpieczną strefę zabawy, która będzie dodatkowo odsłonięta od słońca, by zadbać o nasze pociechy również w upalne dni. 

Miejsce relaksu na tarasieMiejsce relaksu na tarasie Fot. Pixabay

A może pragniesz stworzyć strefę relaksu, w której wieczorami siądziesz z książką i filiżanką herbaty, przygotuj miejsce które zadba o Twoją wygodę na długie godziny. Zadbaj więc o wygodny hamak, huśtawkę i pufy, a także tekstylia i poduchy, które pomogą stworzyć prawdziwą strefę relaksu. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.