Trendy oświetleniowe w kuchni: te lampy dają dużo światła, a ich design wywołuje efekt wow

Urządzanie kuchni, jak i innych pomieszczeń to nie lada wyzwanie. Kwestia estetyki to jedno, ale połączenie jej z wygodą użytkowania to już coś. Oprócz wykończenia ścian i podłóg, doboru mebli i sprzętu AGD ważne jest oświetlenie kuchni. Jakie sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy!

Lampy do kuchni: wiszące

Oświetlenie kuchenne jest niezwykle ważne. To tam przygotowujesz posiłki, myjesz naczynia, a często także jesz. A jakie lampy do kuchni są najbardziej popularne? Te wiszące! Są piękne i przede wszystkim praktyczne. Lampa na suficie rozjaśni całą przestrzeń zapobiegając małym kuchennym wpadkom, takim jak rozlanie herbaty czy niedomycie naczyń. Pamiętaj, aby wybrać lampę, która będzie pasować do aranżacji twojej kuchni. Wiele osób zapomina, że to stały element wystroju, który powinien być spójny z pozostałymi. Do wyboru masz mnóstwo propozycji, więc z pewnością znajdziesz to czego potrzebujesz.

Lampy do kuchniLampy do kuchni Fot. Materiały Promocyjne Partnera

Lampy do kuchni: punktowe

Kolejną, równie popularną propozycją oświetlenia do kuchni są lampy punktowe. Aczkolwiek ten rodzaj oświetlenia sprawdzi się w dosłownie każdym pomieszczeniu. Dlaczego jednak to w kuchni jest najbardziej przydatny? Tam nie ma miejsca na błędy, zwłaszcza, jeśli przygotowujesz posiłek i używasz ostrych narzędzi. Ponadto sam design lampy nie jest najważniejszy. Weź także pod uwagę barwę światła - potrafi diametralnie odmienić pomieszczenie i postrzeganie różnych rzeczy. Lampy punktowe występują w wielu wariantach, z pewnością znajdziesz taki, który wpisze się w twoją estetykę i styl w jakim urządzona została twoja kuchnia.

Lampy do kuchniLampy do kuchni Fot. Materiały Promocyjne Partnera

Lampy do kuchni: nad stół

W kuchni sprawdzą się nie tylko klasyczne lampy wiszące nad blatem lub punktowe. Tak naprawdę lampa kuchenna nad stołem to konieczność. Przydaje się podczas spożywania posiłków, a także wtedy, gdy stół zamienia się w blat roboczy. Jak wysoko powinien znajdować się klosz, by lampa dobrze oświetlała stół, a jednocześnie nie przeszkadzała? Optymalna jest odległość 55-60 cm od blatu. A co z kloszem? Dobrze sprawdzą się modele, które mają abażur zamknięty od góry, a na dole przesłonięty szybą lub tworzywem. W ten sposób światło nie „ucieka" do góry, a niżej się dobrze rozprasza oświetlając równomiernie stół. Jeśli chodzi o design, fajnie będą wyglądać nowoczesne lampy o ciekawym kształcie lub te z abażurem jak z wikliny. Mamy je wszystkie!

Lampy do kuchniLampy do kuchni Fot. Materiały Promocyjne Partnera

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.