Jak wyczyścić srebro w domu? Nietypowe metody i proste triki

M Polak
22.08.2022 19:11
Gdy nie chcesz wydawać pieniedzy na specjalistyczne środki do czyszczenia srebra powinieneś sprawdzić te domowe sposoby, dzięki którym nasze srebro będzie lśniło jak nowe.

Jak wyczyścić srebro w domuJak wyczyścić srebro w domu Fot. Pixabay

Srebro w domu wymaga często szczególnej pielęgnacji. W końcu chcemy by jak najdłużej lśniło i zachwycało wyjątkowym blaskiem. Dlatego warto znać domowe sposoby czyszczenia, które pozwolą na dłużej zachować blask srebra. 

Sposób na wyczyszczenie srebra folią aluminiową i solą

Jeden z najpopularniejszych sposobów na czyszczenie domowego srebra to sposób z użyciem folii aluminiowej i soli. Sposób ten jest niezwykle prosty, ale efekty są zaskakujące. Na dnie naczynia, najlepiej szklanego wyłóż równomiernie folię aluminiową, wlej litr wrzątku i wsyp minimum 5 łyżek stołowych soli kuchennej. Wszystko dokładnie wymieszaj i do tak przygotowanej mieszanki włóż srebrne przedmioty, które potrzebują czyszczenia. Pozostaw na kilka godzin, a następnie umyj je pod bieżącą wodą z dodatkiem mydła. Dzięki tej metodzie powinieneś pozbyć się siarczku srebra a Twoje srebro będzie lśniło. 

Nietypowe wykorzystanie skórki od banana 

Nie wyrzucaj skórek od banana, gdyż przydadzą się one również w domowych porządkach. Skórka od banana zblendowana  z odrobiną wody wytworzy super czyszczącą pastę. Wystarczy nałożyć ją na miękką szmatkę i pocierać pociemniałe srebrne sztućce lub biżuterie. Dzięki skórce od banana przywrócicie im blask!