Powrót do szkoły! Jak przygotować się na nowy rok szkolny?

MATERIAŁ PROMOCYJNY
23.08.2022 11:25
Chociaż dzieci jeszcze starają się nie myśleć o powrocie do szkoły i cieszą się ostatnimi chwilami letniej beztroski, my już planujemy i wyruszamy na zakupy, by przygotować szkolną wyprawkę.

Plecaki

Pierwszym obowiązkowym przedmiotem, który jest potrzebny każdemu uczniowi, jest plecak. Jego wybór jest szczególnie istotny, ponieważ nasze pociechy każdego dnia na plecach przenoszą kilkanaście książek, zeszytów oraz przekąski. Dobrze dobrany plecak wpłynie pozytywnie na prawidłową postawę dziecka i zadba o zdrowie jego kręgosłupa. 

Jednak nasze dzieci przy doborze plecaka nie kierują się względami zdrowotnymi. Dla nich najważniejszy jest wygląd, więc to naszym zadaniem jest tak wybrać plecak, by odpowiednio się prezentował, był praktyczny i nie obciążał niepotrzebnie kręgosłupa. 

Zdrowe i praktyczne plecaki również mogą być modne i atrakcyjne, warto w tym wypadku postawić na intensywne kolory i ponadczasowe grafiki. Wybierając plecak, zadbajmy by jego tył był odpowiednio usztywniony i by szelki były odpowiednio szerokie i nie wrzynały się w ramiona. Warto również postawić na wodoodporny model, który ochroni zawartość szkolnego plecaka przed deszczem i śniegiem. 

Plecak kurierski Follow your art i z rysunkiem Alfonsa MuchyPlecak kurierski Follow your art i z rysunkiem Alfonsa Muchy Fot. Empikfoto

Lunchboxy

O zwyczaje żywieniowe naszego dziecka warto zadbać od najmłodszych lat. Najlepszym sposobem jest przygotowywanie mu codziennych posiłków do szkoły, dzięki czemu zapewnimy mu zdrowe i smaczne drugie śniadanie. Dziecko nie będzie musiało jadać posiłków w szkole, szczególnie gdy ma ono szczególne zalecenia dietetyczne, lub szkolne jedzenie nie jest zbyt smaczne. 

Pudełko na lunch, w które będziemy pakować posiłek dla naszego dziecka, koniecznie musi być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Możemy wybrać szkło lub tworzywo sztuczne pozbawione BPA, BPS i ftalanów. 

Szczelne pudełka śniadaniowe pozwolą zachować świeżość produktów na dłużej. Kanapki spakowane w szklane pudełko ze szczelną pokrywką, będą świeże nawet po kilku godzinach w szkole. 

Personalizowane pudełka na lunch szklane i plastikowePersonalizowane pudełka na lunch szklane i plastikowe Fot. Empik foto

Butelki

Równie ważne, a nawet bardziej istotne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Dzieci każdego dnia w szkole tracą dużo energii, ale oprócz posiłku potrzebują również odpowiedniej ilości wody, by utrzymać organizm w dobrej formie. Warto zadbać, by nasza pociecha nie piła jedynie słodkich napojów i pakować do szkoły również butelkę z wodą. 

Na rynku dostępne są kolorowe butelki z napisami i nadrukami, jednak możecie postawić również na spersonalizowaną butelkę, która będzie dodatkowo przypominać o piciu wody, albo będzie śmiesznym żartem, który poprawi humor nawet po nudnej lekcji. 

Butelki z personalizowaną grafikąButelki z personalizowaną grafiką Fot. Empik foto

Komentarze (2)
Zaloguj się
  • ba_sw_ek

    0

    Tak, szklane pojemniki, zwiększmy jeszcze ciężar plecaków! No i oczywiście dzieci z pietyzmem odnoszą się do plecaków, ciskając nimi gdziekolwiek. Szklany pojemnik czy butelka jak znalazł

  • doubletea

    0

    Chyba czas zdjąć tę reklamę, bo rok szkolny trwa od miesiąca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX