Te krzesła do salonu często wybierają architekci wnętrz! Jest jeden powód

Małgorzata Duży
24.08.2022 07:13
Wybór krzesła do salonu to nieproste zadanie. Jak mu podołać? Postępuj według naszych rad, a na pewno będziesz zadowolony.

KrzesłaKrzesła Pixabay


Przy wyborze krzeseł do salonu i jadalni warto zwrócić uwagę na ich ergonomię. W końcu będziesz w nich przesiadywać długie godziny, dlatego warto, aby były one jak najbardziej wygodne. Odpowiednio wyprofilowane oparcie i komfortowe siedzisko wpłyną na poprawną postawę twojego ciała.  

Odpowiedni materiał 

Na rynku istnieje szeroki wybór krzeseł zrobionych z różnorodnych materiałów. Do wyboru mamy drewno, krzesła tapicerowane i z tworzywa sztucznego. Krzesła drewniane świetne wpisują się we wnętrza vintage i są dobrze dopasowane do wnętrz skandynawskich. To klasyczny wybór, który nigdy nie wyjdzie z mody. Z kolei krzesła tapicerowane dobrze pasują do wystroju nowoczesnego. Ewentualnie nada się jako uzupełnienie stylu glamour.  

Forma 

Nie mniej ważna jest również forma krzesła. Do mniejszych wnętrz wybieraj te mniej masywne modele, które optycznie nie będą przytłaczały wystroju. Jeśli jednak szukasz krzeseł do większych pokoi, spokojnie możesz poeksperymentować z masywniejszymi kształtami.  

Kolor 

Jeśli twoja jadalnia otwarta jest na kuchnię, dobrze by było, aby kolor krzeseł korespondował z kolorem szafek kuchennych. Innym dobrym pomysłem jest powielenie koloru, który występuję na innych meblach. Kolor tapicerki również powinien korespondować z kolorami, które już znajdują się w salonie.  

Warto dobrze zastanowić się przed wyborem krzeseł tak, aby podjąć właściwą decyzję. Dopasuj styl, materiał i kolor twojego krzesła do wnętrza, w jakim się ono znajdzie. Do wyboru masz szeroką gamę produktów oferowanych przez różnorodnych producentów. 

Więcej o: