Krzesła do jadalni. Jak dokonać właściwego wyboru?

Małgorzata Duży
24.08.2022 13:51
Wybór odpowiednich krzeseł do jadalni to nieproste zadanie. Podpowiadamy, jak podjąć właściwą decyzję. Prezentujemy również nasze propozycje. Teraz kupisz je z rabatem!

Krzesła do jadalni powinny pełnić nie tylko funkcję ozdobną, ale i być praktyczne. Przede wszystkim powinny cechować się wygodą. Komfort to najważniejszy aspekt, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy ich wyborze.  

Wygoda przede wszystkim 

Krzesła do jadalniKrzesła do jadalni fot. Sto Krzeseł

Nierzadko wybierając meble do naszych wnętrz kierujemy się głównie walorami estetycznymi. To ważny aspekt, ale nie najważniejszy. Powinniśmy przede wszystkim zadbać o to, aby wybrane przez nas krzesła były wygodne i funkcjonalne, czyli proste w utrzymaniu w czystości. Idealne krzesła powinny również wpisywać się w estetykę danego pomieszczenia. Powinny również zmieścić się pod stołem. 

Ważne parametry 

To, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze krzeseł do jadalni to odpowiednie parametry. Ważna jest wysokość krzesła, która powinna być dopasowana do wysokości stołu. Siedzisko powinno znajdować się nie wyżej niż 49 centymetrów od podłogi. Nie mniej istotna jest głębokość siedziska. To od niej zależy, czy krzesło będzie komfortowe, dlatego nie może być ani zbyt płytka, ani zbyt głęboka. Wygodne oparcie to kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę. Wybierzmy taki model, który pozwoli na zachowanie właściwej postawy przy stole.  

Materiał 

KrzesłaKrzesła fot. Sto Krzeseł

Na rynku istnieje szeroki wybór krzeseł zrobionych z różnorodnych materiałów. Dużym atutem krzeseł tapicerowanych jest tkanina, która może być dopasowana do reszty pomieszczenia. Jest to również bardzo wygodna opcja.  

Nie należy również lekceważyć krzeseł drewnianych. Mają one uniwersalny charakter, dlatego świetnie spiszą się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. Są to bardzo trwałe modele krzeseł.  

Warto dobrze zastanowić się przed zakupem krzeseł do jadalni. Liczy się nie tylko ich wygląd, ale przede wszystkim wygoda, którą oferują. Tapicerowane czy drewniane? Wszystko zależy od ciebie! W ofercie sklepu Sto krzeseł jest szeroki wybór różnorakich modeli. Wybierz ten dopasowany do twoich potrzeb.  

Więcej o: