Te lampy wiszące to hit. Wybierz model dostosowany do twoich potrzeb

Lampy wiszące pełnią funkcje praktyczną, oświetlając dane pomieszczenie. Oprócz tego stanowią również jego dekorację. Podpowiadamy, jak wybrać lampę do twojego domu.

Lampy wiszące mogą spokojnie stanowić jedyne źródło światła w pomieszczeniu. Jednak oprócz tego pełnią przede wszystkim funkcję ozdobną. Jak wybrać żyrandol idealny? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule! 

Funkcjonalna i ozdobna 

Lamy wisząceLamy wiszące Designtown

Na początek określ, gdzie powinna zawisnąć wybrana przez ciebie lampa. Co liczy się bardziej – to żeby była funkcjonalna czy stanowiła ozdobę pomieszczenia? Dokonajmy wyboru w zależności od tego, czy ma stanowić jedyne źródło światła czy być zaledwie świetlnym akcentem. Lampy wiszące można umieścić nad stołem w jadalni, w samym centrum salonu lub nad biurkiem.  

Jak wysoko powinna zawisnąć lampa? 

Lampy wisząceLampy wiszące Designtown


Wysokość, na której powiesimy daną lampę zależy od kilku aspektów. Znaczenie ma nie tylko wysokość ścian w naszym mieszkaniu lub domu, ale również to, gdzie znajdzie się dana lampa. W mieszkaniach o standardowej wysokości (nie większej niż dwa i pół metra) lampy powinny zawisnąć na wysokości mniej więcej 2 metry od podłogi. Z kolei lampy nad stołem powinny wisieć nieco wyżej, aby nie oślepiać siedzących przy nim domowników. Mówi się w tym przypadku o wysokości mniej więcej metr siedemdziesiąt nad ziemią.  

Odpowiedni rozmiar 

Lampy wisząceLampy wiszące Designtown


Kolejny aspekt, na który powinniśmy zwrócić uwagę, to odpowiedni rozmiar. Zbyt duże lampy mogą przytłoczyć małe przestrzenie i nie poleca się ich do niewielkich mieszkań. Z koeli duże lampy będą stanowić świetne uzupełnienie przestronnych pokojów, dodając im uroku i dobrze oświetlając całe przestrzeń. W mniejszych mieszkaniach możesz zdecydować się na kilka pomniejszych żyrandoli, stosując ten trik na pewno nie "zagracisz" przestrzeni w niewielkim pokoju.  

Warto dobrze zastanowić się przed wyborem lamp wiszących do swojego mieszkania. Liczy się nie tylko ich forma, ale również to, czy dają odpowiednią ilość światła. Oprócz tego nie bez znaczenia jest wysokość, na jakiej powiesimy dany żyrandol. Zwróćmy uwagę również na rozmiar lampy tak, aby nie była ani zbyt duża, ani zbyt mała.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.