Ozdób swój stół tymi pięknymi tekstyliami. Najlepsze bieżniki w niskich cenach

Małgorzata Duży
24.08.2022 15:07
Dobór odpowiedniego mebla do jadalni to bardzo ważne zadanie. Jak już je wykonamy, powinniśmy również dbać o dodatki, takie jak tekstylia. Prezentujmy top 18 bieżników do twojego domu.

Bieżniki na stół to absolutny must have w każdym domu. Stanowią one ozdobę stołu, a przy tym dodają mu uroku. Jak wybrać bieżnik idealny? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule! 

Co to takiego? 

BieżnikiBieżniki Eurofirany

Bieżnik to popularna nazwa nakładki dekoracyjnej na stół. Nie zakrywa on całej powierzchni stołu jak obrus, ale może być stosowany razem z nim. Najczęściej jest przełożona wzdłuż szerszej części stołu. Charakterystyczną cechą są proporcje ich wymiarów - bieżniki niemal zawsze robione są w propocji 2:1, co sprawia że ich długość jest dwa razy większa niż szerokość. Najpopularniejszym wymiarem bieżników jest wymiar 160 x 40 centymetrów. Bieżniki to atrakcyjny detal, który ma za zadanie uwypuklić walory estetyczne stołu.  

Z czego wykonuje się bieżnik? 

BieżnikiBieżniki Eurofirany


Bardzo popularnymi materiałami, z których wykonuje się bieżniki są bawełna i len. Oprócz tego nie mniej znane są bieżniki z organzy i organdyny. Bardzo dużym plusem bieżników z poliestru jest ich plamoodporność. Filc to kolejny materiał, z którego wykonuje się bieżniki.  

Odpowiednie kolory 

BieżnikiBieżniki Eurofirany


Jak dobrać barwę bieżniku do koloru stołu? Uroczyste okazje podkreślą białe bieżniki, ewentualnie można tu również wykorzystać pudrowe błękity lub odcienie szarości. Z kolei czerwień i granat będą stanowiły mocny odcień kolorystyczny w pomieszczeniu. Stalowych i czarnych kolorów nie poleca się na stoły o ciemnych barwach. Bordowy, ciemnozielony i złoty nada się idealnie na święta Bożego Narodzenia, a zielony, żółty i pomarańczowy - na Wielkanoc.  

Warto pomyśleć o zakupie bieżnika na stół. Stanowi on niemała dekorację każdej jadalni, która uwypukla walory wybranego przez nas mebla.  

Więcej o: