Akcesoria do smartfonów. Najciekawsze produkty, które sprawdzą się w samochodzie

MATERIAŁ PROMOCYJNY
26.08.2022 10:23
Odpowiednie gadżety w samochodzie mogą ułatwić życie kierowcy i pasażerów oraz, co najważniejsze, zwiększają ich bezpieczeństwo. Jakie akcesoria warto mieć w aucie?

Uchwyt samochodowy

Jednym z bardziej praktycznych i potrzebnych gadżetów w aucie jest uchwyt samochodowy na telefon. Ten praktyczny gadżet montujemy na przedniej szybie lub desce rozdzielczej, dzięki czemu łatwiej nam będzie korzystać z nawigacji w telefonie. Będziemy się czuli bezpieczniej i bardziej komfortowo w trakcie jazdy. Zamontowany na stałe telefon ogranicza niepotrzebne ruchy i zapobiega dekoncentracji w trakcie jazdy, co jest niezwykle ważne dla bezpiecznego podróżowania. 

By uchwyt, który wybierzemy do naszego samochodu był jak najbardziej praktyczny, konieczne jest by miał on możliwość regulacji w każdej płaszczyźnie oraz pewnie trzymał telefon, tak by nie wypadł on na nierównościach drogi. Nie ma nic gorszego niż poszukiwanie telefonu na podłodze samochodu, jest to bardzo niebezpieczne i może zakończyć się utratą koncentracji i spowodowaniem wypadku. 

Uchwyty samochodowe powinny również zapewniać możliwość ładowania aparatu - może być to ładowanie indukcyjne, lub po prostu odpowiednia konstrukcja uchwytu, która umożliwi podpięcie kabla ładującego. 

akcesoria samochodoweakcesoria samochodowe Fot. Pexels

Ładowarka samochodowa

By ładować telefon w samochodzie i być pewnym, że nie rozładuje się on daleko od domu, konieczne jest posiadanie ładowarki samochodowej. 

Ładowarka taka może być podłączana do gniazda zapalniczki, jednak w tym wypadku należy zadbać by kabel nie plątał się i nie przeszkadzał w bezpiecznym prowadzeniu auta. Gdy często podróżujemy z pasażerami, lub mamy dodatkowy telefon służbowy, warto zdecydować się na podwójną ładowarkę, która umożliwia ładowanie dwóch lub kilku sprzętów jednocześnie. 

Obecnie na rynku dostępne są również nowoczesne indukcyjne modele ładowarek. Dzięki temu w naszym samochodzie nie będzie żadnych kabli, a telefon będziemy ładować na specjalnej płytce, na której wystarczy go położyć.

Ładowarka samochodowaŁadowarka samochodowa Fot. shutterstock

Wideorejestrator samochodowy

Kamerki samochodowe są przydatnym gadżetem, który sprawdzi się w przypadku nieprzewidzianej sytuacji na drodze. Współczesne wideorejestratory są proste w obsłudze, a podstawowy sprzęt znajdziemy już za około 300 zł. To niewielka cena w porównaniu z kosztami, które możemy ponieść w przypadku wypadku, stłuczki na drodze. 

Kamery samochodowe umożliwiają nagrywanie drogi i otoczenia w trakcie jazdy, dokumentując tym samym przebieg ewentualnych stłuczek, wypadków czy nieprzewidzianych sytuacji. Takie nagranie może stanowić dowód w sprawie.  

Akcesoria samochodowe.Akcesoria samochodowe. Fot. Shutterstock