Jak pozbyć się muszek owocówek? Te sposoby nigdy nie zawodzą!

Lato w pełni, co oznacza, że w naszym domu mamy dużo nieproszonych gości. Muszki owocówki, bo to o nich mowa, atakują nasze kuchnie i spiżarnie. Czy istnieje sposób, aby uporać się z nimi raz na zawsze? Odpowiadamy na to pytanie w poniższym tekście!

MuchaMucha fot. Pexels


Choć okres ich życia jest niedługi, potrafią niemiłosiernie irytować. Muszki owocówki nawiedzają nasze kuchnie, atakując świeże owoce i warzywa, które znajdują się w tym pomieszczeniu. Nie chodzi jedynie o estetykę, ale i o zdrowie, bowiem owady te powodują skażenie żywności i przenoszą szkodliwe drobnoustroje.  

Domowy sposób na muszki owocówki 

Jednym ze sprawdzonych sposobów na pozbycie się tych uciążliwych owadów przewiduje wykorzystanie octu jabłkowego. Ten niepozorny produkt ma w domu niemal każdy z nas, a jest bardzo skuteczny w walce z muszkami owocówkami. Wlej niewielką ilość octu do szklanki, zakryj ją folią, a następnie zabezpiecz gumką recepturką. Wybij w folii kilka małych otworów, aby muszki mogły wlecieć do środka. Aromat octu przyciągnie muszki, ale sprytnie zastawiona pułapka uniemożliwi im ucieczkę. Przygotuj kilka takich pułapek i rozstaw je w newralgicznych miejscach w kuchni.  

Inne metody na muszki owocówki 

Do niewielkiej miski wlej kapkę octu i kilka kropel płynu do mycia naczyń. Aromat octu zwabi muszki do środka, a płyn do mycia naczyń sprawi, że się utopią.  

Oprócz tego istnieje jeszcze jeden sposób na pozbycie się muszek owocówek. Możesz wykorzystać do tego resztkę czerwonego wina lub zwietrzałe piwo. Wystarczy zastawić taką pułapkę jak te opisane powyżej. Dla lepszego efektu dodaj do napojów odrobinę płynu do mycia naczyń.  

Warto pomyśleć o zastawieniu pułapek na wszechobecne muszki owocówki. Jak już zostało to powiedziane, to nie tylko problem estetyczny, ale i kwestia zdrowotna. Przygotowanie skutecznych pułapek na muszki owocówki to niewielki wysiłek i niemal niezauważalne nakłady finansowe. Co więcej, zaprezentowane powyżej sposoby są domowe i nie wymagają używania silnej chemii.  

Więcej o: