Między starym, a nowym, czyli zachwyt stylem Grand Millennial!

Na co dzeień widzisz jedynie minimalistyczne biało-szare wnętrza, pełne nowoczesnych mebli i dodatków, ale w duszy tęsknisz za kolorami, morzem osobostych akcentów i stylem vintage? Twoja nostalgiczna dusza z pewnością pokocha wnętrza w stylu grand millennial, czyli jasne i kolorowe o nieco babcinym wydźwięku.

Styl Grandmillennial zadebiutował na Instagramie w 2019 roku i natychmiastowo stał się ciekawą alternatywą dla wnętrz w stylu glamour i skandynawskim. Wnętrza te muszą nawiązywać do tego co obserwowaliśmy w domach i mieszkaniach kilkanaście sezonów temu. To idealny styl dla tych, którzy nostalgicznie wspominają domy naszych babć i nie boją się dodać im nowoczesnych akcentów. 

Wnętrze w stylu grandmillennial pełne jest kolorowych i bogatych dekoracji o fantazyjnych wzorach i nietuzinkowych formach. 

Nostalgia za stylami, które przeminęły kilkanaście sezonów temuNostalgia za stylami, które przeminęły kilkanaście sezonów temu Fot. Pexels

Pozornie babcine wnętrze w stylu grandmillennial ma swoją szaloną stronę, nie dajcie się zwieść dodatkom, które przed laty były wybierane przez nasze babcie. To styl pełen kolorów, które należy umiejętnie wykorzystywać. Grand millennial nazywany bywa również granny chic, i kolory właśnie takie są. Czasami ekstrawaganckie, ale również stonowane w podstawach. Równowaga w takim wnętrzu jest najważniejsza. 

Jakie kolory najlepiej sprawdzą się w takim wnętrzu?

Jako bazę najlepiej wybrać jasne odcienie błękitu. Niebieskości zadbają o odpowiednie tło dla mebli i dodatków. 

Kolorem wypełniającym, dodatkowym może być przytłumiony i pudrowy róż, który będzie się świetnie komponował z odcieniami błękitu. 

Jako akcenty w tym wypadku możemy postawić na intensywne odcienie koloru liliowego. 

Grandmillennial to również kwiaty, a motywy kwiatowe, mimo iż przypominają nam dekoracje w stylu rustykalnym, są nostalgicznym wspomnieniem za wiejskim domem i beztroską. Zrezygnuj z geometrycznych styli i postaw na roślinne, kwiatowe motywy. 

Dekoracje naszych babć wracają na salonyDekoracje naszych babć wracają na salony Fot. Pixabay

Jak osiągnąć ideał stylu grandmillennial w swoim domu?

1. Postaw na nostalgie i ozdób ściany

We wnętrzu granny chic nie może zabraknąć osobistych akcentów, oraz ręcznie wykonywanych niepowtarzalnych dekoracji. Przeszukaj strych domu babci, a może znajdziesz piękne koronkowe serwetki, obrusy i bieżniki, sprawdzą się one jako wyjątkowe dekoracje ścian i nadadzą twojemu wnętrzu wyjątkowego stylu. W stylu grandmillennial na ścianach mogą zawisnąć porcelanowe, zdobione talerze. 

2. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

W nostalgicznym wnętrzu grandmillennial powinno znaleźć się wiele źródeł światła, a najlepiej wykorzystać również nowoczesne oświetlenie, które wymieszane z lampami w stylu vintage zadba o odpowiedni nastrój wnętrza. Przytulne, babcine wnętrze wypełnione staromodnymi lampami stołowymi, nowoczesnymi żyrandolami i lampkami w stylu glamour to prawdziwie nostalgiczna wyprawa. 

3. Dekoracje naszych babć

By zadbać o odpowiednią atmosferę we wnętrzu w stylu grandmillennial warto zdecydować się na dekoracje, których nie powstydziłaby się nasza babcia. Styl eklektyczny pozwoli wprowadzić wiele różnych dodatków, jak na przykład pozłacane świetniki, porcelanowe figurki, ceramiczne doniczki. Postaw na różne materiały, możesz zdecydować się na drewno, złoto ale również kolorowe szkło. 

4. Rustykalny ogród we wnętrzu

Wnętrze pełne roślin odżyje, a stawiając kolorowe, ceramiczne doniczki na koronkowych serwetkach z pewnością rozweselisz wnętrze. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.