Czym wyczyścić kanapę? Sprawdź te proste, domowe sposoby

Czyszczenie kanapy to z pewnością nie jest nasza ulubiona czynność, ale jest to coś co niewątpliwie co jakiś jest konieczne, jak zrobić to szybko, łatwo i tanio?

Pielęgnacja sofy nie musi być trudnaPielęgnacja sofy nie musi być trudna Fot. Pixabay

Regularne czyszczenie kanapy pomaga zwalczać drobnoustroje, dzięki tym domowym trikom skutecznie odświeżycie kanapę i przywrócicie jej dawny blask. 

Przed rozpoczęciem czyszczenia kanapy, należy ją w pierwszej kolejności porządnie odkurzyć. Dzięki temu pozbędziemy się kurzu, okruszków i drobinek luźnego brudu. By usunąć drobinki, które zagnieździły się głębiej, warto użyć szczotki z długim włosiem. 

Domowe sposoby na wyczyszczenie kanapy

W tym wypadku najczęściej używanym domowym produktem, który świetnie sprawdzi się by wyczyścić kanapę jest soda oczyszczona. 

By przygotować mieszankę, która posłuży w czyszczeniu kanapy potrzebujesz jedynie wody, cytryny i sody oczyszczonej. Do 1 L ciepłej wody dodaj sok z połowy cytryny oraz około dwóch łyżek sody oczyszczonej. By wyczyścić kanapę wystarczy moczyć w przygotowanym roztworze gąbkę i delikatnie pocierać tapicerkę. 

Kolejnym sprawdzonym środkiem do czyszczenia kanapy jest szare mydło. Świetnie sprawdzi się ono by wyczyścić kanapy z tapicerką materiałową oraz ze skóry ekologicznej. Mokrą gąbkę natrzyj szarym mydłem, a następnie delikatnie przecieraj zabrudzenia. 

Na uporczywe plamy warto spróbować sposobu z octem. Jednak zapach octu może pozostać przez kilka godzin na kanapie, więc skorzystaj z tego sposoby, tylko gdy zapach octu aż tak Ci nie przeszkadza. 

Wymieszaj ocet w proporcjach 1:1 z wodą i gąbeczką wyczyść tapicerkę. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.