Jak pozbyć się muszek owocówek. Przygotuj tę pułapkę, pozytywnie cię zaskoczy

Muszki owocówki mogą być prawdziwą zmorą w naszej kuchni. Przez całe lato walczysz z muszkami i nie wiesz jak się ich pozbyć? Podpowiadamy sprawdzone, domowe sposoby

Muszki owocówkiMuszki owocówki Fot. Pexels

Muszki owocówki to małe owady, które mają około 2-3 milimetrów i należą do rzędu muchówek. Muszki te mimo, że małe mogą być prawdziwym utrapieniem, ponieważ rozmnażają się w szalonym tempie! Już po tygodniu z jaj wykluwają się dorosłe osobniki i w przeciągu kilku dni możemy mieć prawdziwą plagę muszek. Gdy zauważysz pierwsze okazy, rozpocznij walkę z nimi czym prędzej!

Zanim zabierzesz się za konstrukcję domowych pułapek na muszki owocówki, porządnie wysprzątaj całą kuchnię, umyj wszystkie blaty oraz pochowaj wszelkie warzywa i owoce, na których mogą żerować muszki. Dopiero gdy upewnisz się, że na blacie nie pozostały resztki słodkich napojów, oraz że nie ma w kuchni produktów, na których mogą żerować muszki, możesz przystąpić do sporządzania pułapek.

Jakie produkty sprawdzą się w pułapkach?

1. Wino

Muszki owocówki uwielbiają zapach wina, więc gdy zostawisz otwartą butelkę, muszki prędko zlecą się do alkoholu, a następnie nie będą umiały się wydostać z butelki. 

2. Cytryny

By przygotować pułapkę za pomocą cytryn, przygotuj słoik i folię spożywczą oraz cytryny. W słoiku ułóż plasterek cytryny i odrobinę soku a następnie zakryj słoik folią i wykonaj kilka małych otworów. Aromat cytrusów przyciągnie muszki, a pułapka uniemożliwi wyjście ze słoika. 

3. Ocet jabłkowy

Gdy masz w domu ocet jabłkowy, zdecydowanie warto z niego skorzystać. To prawdziwy zabójca muszek owocówek. Wystarczy, że przelejesz około 150 ml octu do szklanki, a następnie przykryjesz ją folią spożywczą z kilkoma dziurkami. Taka pułapka skutecznie wyeliminuje muszki. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.