Mopy parowe, czyli pomoc w pięlegnacji podłogi w domu

MATERIAŁ PROMOCYJNY
01.09.2022 12:56
Utrzymanie podłogi w czystości, w domu w którym są dzieci i zwierzęta to nie lada wyzwanie. Samo odkurzanie i mycie w wielu przypadkach nie będzie wystarczające, szczególnie gdy nadchodzą deszczowe, jesienne dni.

Odkurzacze i mopy parowe pomogą utrzymać dywany w czystościOdkurzacze i mopy parowe pomogą utrzymać dywany w czystości Fot. Pexels

Mopy parowe przychodzą nam z pomocą, gdy zależy nam na skutecznym umyciu i dezynfekcji podłóg. Są one niezwykle proste w użytkowaniu i są gotowe do pracy już w kilkadziesiąt sekund. Grzałki wbudowane w poręczne modele mopów bardzo szybko podgrzewają wodę do odpowiedniej temperatury, tak by odpowiedni strumień pary usuwał różnego rodzaju zabrudzenia. Zaschnięte i stare plamy z łatwością mu się poddadzą. 

Mopy parowe najczęściej używamy do czyszczenia płytek i lakierowanych podłóg, jednak dzięki odpowiednim nakładkom, świetnie sprawdzą się one również do czyszczenia dywanów i tapicerek. 

Specjalne nakładki, które umożliwiają poruszanie się głowicy mopa parowego po dywanie są świetnym dodatkiem i będą niezastąpione w domu, w którym mieszkają zwierzęta. Dzięki wysokiej temperaturze pary, skutecznie zadbasz o czystość i pozbędziesz się niechcianych zapachów. 

Mop parowyMop parowy ceneo

Zalety mopa parowego

Mop parowy jest coraz bardziej popularny w naszych domach, jednak jakie tak na prawdę ma zalety i w czym jest lepszy od tradycyjnych odkurzaczy i mopów?

1. Wysoka skuteczność 

Myjąc podłogę za pomocą mopa parowego możemy być pewnie, że skutecznie usunie on brud, kurz ale również zarazki i bakterie! Dzięki wykorzystaniu gorącej pary wodnej uciążliwe zabrudzenia nie mają szans, a nasza podłoga będzie nieskazitelnie czysta. 

2. Potwierdzona skuteczność dezynfekcji

Wybierając swój mop parowy zwróć uwagę czy posiada on atesty potwierdzające skuteczność usuwania bakterii z mytych powierzchni. Dobre mopy parowe mają wysoką skuteczność, zużywają mało wody i prądu a dodatkowo są lekkie i łatwe w użytkowaniu. 

3. Naturalne mycie bez chemii

Myjąc podłogę, lub odświeżając dywany mopem parowym nie musisz używać żadnych chemicznych środków czyszczących. Mop ten wykorzystuje jedynie gorącą parę wodną, co jest zdrowsze dla nas jak i dla domowników, a ty oszczędzasz środki, nie musząc kupować kolejnych preparatów do czyszczenia. 

4. Funkcjonalność i wielozadaniowość

Mopy parowe najczęściej wyposażone są w wymienne końcówki, dzięki czemu wzrasta ich funkcjonalność. Różne końcówki umożliwią mycie różnych powierzchni nawet okien czy luster. 

Mop parowyMop parowy ceneo

Komentarze (1)
Zaloguj się
  • 13piatek13

    0

    Niestety w przypadku parkietu się nie sprawdzą, bo drewno nie powinno być poddawane wysokim temperaturom. Dlatego sprawiłam sobie automatyczną braavę, która dobrze czyści bez smug i nadmiernego namaczania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX