Domowe akcesoria, które pomogą zadbać o zdrowie

Letnie miesiące powoli się kończą, rok szkolny już trwa, łatwiej jest nam ustalić jasny plan dnia i zadbać o poprawę zdrowia i stylu życia. Poznaj urządzenia, które mogą w tym pomóc.

Koniec lata to dla wielu z nas kolejny moment na wprowadzenie nowych postanowień i zmianę stylu życia. Często rozumiemy przez to również zmianę diety, ruch i zrzucenie kilku kilogramów.

Jednak dieta i ćwiczenia to nie wszystko, trzeba zwrócić również uwagę na jakość snu i ciśnienie krwi. Warto postawić więc na sprzęty, które pozwolą nam monitorować i analizować te parametry i przez to pomogą zadbać o zdrowie. 

Inteligentna mata do monitorowania snuInteligentna mata do monitorowania snu Fot. Zhome

Urządzenia takie jak wagi, termometry, ciśnieniomierze czy analizatory snu pomogą ci śledzić różne dane takie jak: waga, tętno, praca serca (odczyty EKG), ciśnienie krwi i temperaturę ciała. 

Połączenie tych urządzeń z aplikacją na smartfony jest świetnym patentem na to, by na bieżąco monitorować stan zdrowia. Dzięki tego typu urządzeniom możemy zapisywać historię wyników w aplikacji (co może dać szerszy obraz stanu organizmu) i pokazać ją podczas wizyty u lekarza w przypadku kłopotów ze zdrowiem. 

Inteligentny termometrInteligentny termometr Fot Zhome

Jak monitorować własny sen?

By móc monitorować własny sen najlepszym rozwiązaniem będzie mata, która pomoże wykrywać bezdech senny oraz rejestrować różne parametry podczas snu. 

Podczas spania na macie masz możliwość rejestracji parametrów snu w czasie rzeczywistym, dzięki temu możesz wyciągać wnioski i wprowadzać zmiany, które spowodują, że będziesz się budzić bardziej wypoczęty. Jest to pierwszy krok w diagnostyce snu - możemy mierzyć takie parametry jak:

  • tętno - mierzone jest przez czuły czujnik pneumatyczny
  • oddech - mata analizuje sygnały ruchu i częstość oddechów
  • ruch podczas snu - mata odczytuje fale mechaniczne

Wszystkie gromadzone dane są następnie przetwarzane i pozwalają na poznanie cyklów snu i jego analizę pod kątem ważnych wskaźników, takich jak: przerwy, regularność, czas trwania, czas potrzebny na zaśnięcie, oddech. 

Poznanie szczegółów na temat swojego snu może być pierwszym krokiem do wprowadzenia nowych nawyków, które wpłyną na lepszą jakość snu, a dzięki temu pozwolą nam również budzić się bardziej wypoczętym. 

Waga/ ciśnieniomierzWaga/ ciśnieniomierz Fot. Zhome

Odpowiednio zbilansowana dieta, codzienna aktywność fizyczna i kontrola własnego zdrowia w porozumieniu z lekarzem to najważniejsze kroki, by cieszyć się zdrowiem każdego dnia. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.