Poczuj się jak gwiazda, czyli jak urządzić wnętrze w stylu Hollywood

Hollywood to często synonim luksusu. Gwiazdy srebrnego ekranu i przemysł filmowy przez lata kształtowały pełen przepychu obraz filmowej stolicy. W jaki sposób wykreować prawdziwie hollywoodzkie wnętrze?

Styl, który określamy mianem hollywoodzkiego to elegancja, luksus, bogactwo i przepych. Dzięki magii amerykańskich produkcji przyciąga ludzi jak magnes i jest częstym marzeniem podczas aranżacji wnętrz.  

Hollywoodzkie kino miało ogromny wpływ na kształtowanie się kultury masowej, wpłynęło również na powstanie stylu w aranżacji wnętrz. Stylu pełnego blasku, luksusowego i zachwycającego dodatkami, użytymi materiałami i kolorami. 

We wnętrzach inspirowanych stylem Hollywood postaw na złotoWe wnętrzach inspirowanych stylem Hollywood postaw na złoto Fot. DesignTown

Jak powinno wyglądać wnętrze w hollywoodzkim stylu?

Pełen przepychu styl glamour, który często jest tożsamy właśnie z wnętrzami w stylu hollywoodzkim, został zapoczątkowany przez styl modern baroque w latach 40. XX wieku. Amerykańska dekoratorka Dorothy Draper skupiła się na ożywieniu ciemnych wnętrz bielą i lakierowanymi powłokami. Jej projekty pełne były ekstrawaganckich dodatków i bogato zdobionych luster. Korzystając z doświadczeń ubiegłego wieku, tworząc wnętrze glamour, skupmy się na doborze luster, rzeźb i kryształowych lamp. Postawmy również na dodatki złota, piór i futer, które dodadzą przytulności w tym pełnym błysku wnętrzu. 

W hollywoodzkim wnętrzu ważne są szlachetne materiały z połyskiem, takie jak marmur, kamień, złoto lub srebro, jak również egzotyczne lakierowane drewno. 

Kolorystyka w tego typu wnętrzach jest utrzymana w stonowanej tonacji, pełnej beżów, złamanych bieli, różu, szarości. Te neutralne jasne kolory są dopełniane mocnymi i intensywnymi odcieniami butelkowej zieleni, granatu, czerni czy złota. Mocne akcenty kolorystyczne najlepiej sprawdzą się na dodatkach, takich jak poduszki, zasłony lub narzuty. Złoto i srebro najczęściej pojawia się w elementach dekoracji, które rozświetlają dodatkowo przestrzeń, dodając elegancji i szlachetności. 

Nietuzinkowe dodatki w hollywoodzkim styluNietuzinkowe dodatki w hollywoodzkim stylu Fot. Designtown

Styl hollywoodzki to połączenie glamour i art deco

Pełne przepychu wnętrze glamour uzupełnione meblami w stylu art deco z pewnością przypomni nam charakter pomieszczeń znanych z hollywoodzkich filmów. Meble z ciemnego egzotycznego drewna, otomany, szklane stoliki, welurowe pufy, a także nietuzinkowe fotele i sofy w stylu Chesterfield to udany przepis na wnętrze inspirowane latami 40. XX wieku. 

Czasami jeden wyjątkowy i charakterystyczny mebel może wpłynąć na odpowiedni klimat wnętrza. 

Wnętrze hollywoodzkie ubrane jest w tkaniny jak gwiazda na czerwonym dywanie. Welury, aksamity i jedwabie, świetnie sprawdzą się w eleganckich, pełnych przepychu przestrzeniach. 

Fotele ze złotymi akcentamiFotele ze złotymi akcentami Fot. DesignTown

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.