Prosty trik jak wyczyścić toster i opiekacz! Wystarczy jeden produkt

Toster czy opiekacz świetnei sprawdza się by przygotować tosty i kanapki na ciepło. Jednak jak zadbać o jego czystość, jednocześnie nie niszcząc powłoki?

TosterToster Fot. Pixabay

Toster i opiekacz to jedne z popularniejszych urządzeń w polskich domach. Z pewnością szczyty swojej popularności przeżywają w akademikach i studenckich mieszkaniach, jednak w kolejnych latach łatwość przyrządzenia tostów, zapiekanek i ciepłych kanapek jest niezwykle kusząca. 

Do powłoki w tosterze łatwo przyklejają się kawałki stopionego sera i innych tłuszczy, które wypływają z naszych kanapek. Jak więc wyczyścić to urządzenie bez skrobania i wymagających zabiegów, tak by przede wszystkim nie zniszczyć jego nieprzywierającej powłoki. 

Najlepszy trik na wyczyszczenie tostera - sposób z papierowym ręcznikiem

Gdy w naszym opiekaczu dostrzegamy zaschnięte kawałki sera lub innych produktów, konieczne będzie jego wyczyszczenie. Jednak pod żadnym pozorem nie sięgajcie po nóż, szczotkę lub inne szorstkie przedmioty, które mogą doprowadzić do zniszczenia teflonowej powłoki. Jak więc skutecznie i szybko pozbyć się zabrudzeń

W pierwszym kroku włączcie opiekacz do prądu i rozgrzejcie tafle. Następnie przygotuj kilka listków ręcznika papierowego, zmocz go wodą lub wodą i octem, i połóż mokre kawałki ręcznika wewnątrz opiekacza. Po zamknięciu pokrywy wyłączcie opiekacz, i odłączcie go od prądu. Wilgoć z mokrego papierowego ręcznika będzie w środku parować, dzięki czemu sprawi, że zaschnięte resztki jedzenia same zaczną odchodzić. Po wystudzeniu opiekacza usuńcie pozostałości ze środka i cieszcie się czystą powłoką. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.