Te 3 domowe sposoby sprawdzą się by umyć kabinę prysznicową!

M Polak
07.09.2022 16:00
Kabina prysznicowa to miejsce, w którym ze względu na podwyższoną wilgotność łatwo rozwijają się bakterie i grzyby. Częstym problemem jest również kamień, który osadza się w kabinie z powodu twardej wody. Te 3 spodoby pomogą zadbać o czystość kabiny prysznicowej.

Domowe sposoby mycia prysznicaDomowe sposoby mycia prysznica Fot. Pixabay

Na rynku dostępnych jest oczywiście wiele środków przeznaczonych do czyszczenia kabin prysznicowych i kamienia w łazience. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup kolejnego środka, który ma odmienić nasze życie i sprawić, że łazienka będzie błyszczeć, warto sprawdzić domowe sposoby. 

Domowe sposoby czyszczenia prysznica z pewnością są zgodne z ekologicznym stylem życia, a przede wszystkim nie zaszkodzą naszemu zdrowiu. 

3 domowe sposoby na umycie kabiny prysznicowej

1. Ocet 

Ocet to jeden z najpopularniejszych, środków czystości, który sprawdza się do czyszczenia prawie każdej powierzchni. Świetnie sprawdzi się by usunąć kamień w łazience. Ocet należy połączyć z wodą w proporcjach 1:1 i wykorzystać do usunięcia kamienia w kabinie prysznicowej. Najlepiej spryskać mieszanką wody i octu brudne powierzchnie, pozostawić na kilkanaście minut a następnie spłukać. 

2. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona, używana jest podczas domowych porządków równie często jak ocet. Aby umyć kabinę prysznicową sodą oczyszczoną należy wymieszać ją z wodą utlenioną a następnie nanieść na powierzchnie z osadem z kamienia, a po kilkunastu minutach spłukać wodą. 

3. Płyn do mycia naczyń

Płyn do mycia naczyń jest świetnym sposobem na wyczyszczenie kabiny prysznicowej. Płyn używany na co dzień w kuchni dzięki swoim właściwościom nabłyszczającym będzie idealny by umyć szklane powierzchnie kabiny.