Jak pozbyć się zapachu papierosów z mieszkania. Skuteczny i tani sposób

Dym papierosowy jest najczęściej bardzo źle tolerowany i na pewno nie chcemy by nasze mieszkanie nawet po latach od rzucenia palenia nadal nam o tym przypominało. Jak skutecznie pozbyć się zapachu dymu papierosowego z mebli i tkanin we wnętrzu?

Jak pozbyć się zapachu papierosówJak pozbyć się zapachu papierosów Fot. Pixabay

Palenie papierosów to zdecydowanie okropny nałóg. Szkodliwość palenia papierosów dla naszego zdrowia jest niepodważalna, więc oczywiście gdy już palimy, warto jak najszybciej rzucić i nigdy więcej do tego nałogu nie wracać. Dym papierosowy wnika nie tylko w nasze płuca, ale również przez długie lata może pozostać w naszym mieszkaniu. Jak skutecznie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu dymu papierosowego?

Dym papierosowy osiada na meblach, wsiąka w tkaniny powodując również żółtawe zabrudzenia. 

Same papierosy zawierają około 600 związków chemicznych, z czego większość jest szkodliwa dla naszego zdrowia, jednak podczas palenia, dym wytwarzany z papierosów zawiera już ponad 7 tysięcy związków chemicznych, które najprościej można opisać jako chmurę szkodliwych substancji, zawierających substancje rakotwórcze. Jeśli paliliśmy papierosy w mieszkaniu, możemy być pewni, że nieprzyjemny zapach zostanie z nami na długie lata, dlatego warto zadbać i wypróbować te sposoby by pozbyć się zapachu dymu papierosowego z mieszkania. 

W pierwszej kolejności posprzątaj gruntownie mieszkanie i pozbądź się kurzu. Wszystkie tkaniny warto wyprać z dodatkiem octu oraz olejku eterycznego z drzewa herbacianego. 

Gdy posprzątamy mieszkanie warto postawić na domowe pochłaniacze zapachów, czyli sodę oczyszczoną z kilkoma kroplami olejku eterycznego. Sodę najlepiej wsypać do bawełnianych lub lnianych woreczków, skropić kilkoma kroplami olejku eterycznego i porozkładać w mieszkaniu. 

Podobnie do sody może działać świeżo zmielona kawa. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.