Jak zadbać o porządek na biurku? Te sprytne gadżety mogą pomóc

Utrzymanie porządku na biurku może poprawić komfort naszej pracy. Dzięki dobrej organizacji oszczędzimy czas i nerwy.

Samo posprzątanie biurka nie jest tak trudne, jak utrzymanie porządku przez kolejne dni. Jednak odpowiednie gadżety i plan mogą nam pomóc zachować uporządkowane biurko przez długi czas. 

Na początek przejrzyj wszystko co znajduje się na biurku, w jego szafkach i szufladach. Wyrzuć niepotrzebne rzeczy, niedziałające długopisy i mazaki, niepotrzebne kartki, stare notatki. Dzięki temu zyskasz sporo miejsca i pozbędziesz się tego, co już jest zbędne. 

Organizer do kabliOrganizer do kabli Fot. Shopee

Odpowiednio zaplanowana przestrzeń do pracy to miejsce, gdzie każdy przedmiot ma swoje własne miejsce. Dzięki temu nasza praca może być bardziej efektywna, gdyż nie szukamy przez 20 minut działającego długopisu, lub czystej kartki na notatki podczas spotkania. Warto więc wszystko posegregować i podzielić na kategorie. Osobno więc niech będą długopisy, zakreślacze i spinacze, a osobno np. kolorowe karteczki i puste koperty. 

Do przechowywania długopisów, ołówków czy mazaków najlepsze są specjalne pojemniki, kubki i puszki, a samoprzylepne karteczki, które zawsze musimy mieć pod ręką, przechowuj w specjalnym małym pojemniku. 

Gdy zależy nam, by wszystko było w jednym miejscu i możliwie blisko siebie, możemy skorzystać z większych pudełek, w których dzięki dużej liczbie przegródek zaaranżujemy miejsce dla najpotrzebniejszych rzeczy na biurku. Tego typu organizery świetnie ułatwią nam pracę, a do tego mogą ładnie wyglądać i pasować do aranżacji wnętrza. 

Organizery na biurkoOrganizery na biurko Fot. Shopee

Jakie gadżety mogą się przydać, by zadbać o porządek na biurku

Biurko jako miejsce pracy wymaga odpowiednich przegródek, szuflad i pojemników, by segregować nie tylko długopisy czy spinacze, ale również ważne dokumenty i plątające się wszędzie kable!

By posegregować dokumenty przydadzą się nam praktyczne półeczki i szufladki z miejscem na podpis, tak by zawsze odkładać dany dokument na przeznaczone miejsce. Dobrym trikiem może być również przeznaczenie jednego pudełka na tak zwane sprawy aktualne, by lądowały tam bieżące materiały, którymi musimy zająć się danego dnia. 

Gadżetem, który z pewnością odmieni wygląd waszego biurka jest organizer na kable, który pomoże ogarnąć plątaninę na i pod biurkiem. Dzięki temu już nigdy nie będziesz nurkować pod blat, by znaleźć pasujący kabel, lub nie strącisz filiżanki z kawą, szarpiąc za kolejną pętlę zawiązaną na ładowarkach. 

Zadbaj o porządek na biurkuZadbaj o porządek na biurku fot. Pexels

Więcej o:
Copyright © Agora SA