Jak wyczyścić grzejnik? Ten płyn świetnie zadziała na uciążliwy brud

Czy potrafisz szczerze się przyznać jak często myjesz kaloryfer? Czy najczęściej powierzchownie przecierasz go tylko z kurzu? A wystarczy wykorzystać ten jeden produkt by dokładnie wyczyścić grzejnik

Jak wyczyścić grzejnik przed sezonem grzewczym?Jak wyczyścić grzejnik przed sezonem grzewczym? Fot. Pixabay

Grzejniki są miejscami w mieszkaniu, które czyścimy niezwykle rzadko, jednak osiada na nich bardzo dużo kurzu i brudu, co wpływa na jakość powietrza w naszych mieszkaniach. Dokładne wyczyszczenie grzejnika nie jest łatwe, jednak podpowiadamy sposoby, które bardzo nam to ułatwią.

Grzejniki powinno myć się co najmniej dwa razy do roku, a już na pewno przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. By dokładnie odkurzyć kaloryfer może się przydać specjalna nakładka do odkurzacza, dzięki której wyciągniesz kurz z trudno dostępnych miejsc. Skuteczna będzie również ściereczka z mikrofibry, oraz delikatne detergenty, które pozwolą nam poradzić sobie ze starym brudem. 

Jednak ostatnio w sieci furorę robi także inny sposób. Reklamowany jako niezwykle prosty i szybki trik na wyczyszczenie kaloryfera w środku. Internetowi eksperci radzą by wymieszać w wodzie miarkę proszku do prania, podstawić miskę pod grzejnik i przelać ten płyn przez grzejnik, tak by spłynął do miski. Ma on wypłukać kurz oraz wszelkie zanieczyszczenia. 

Trik ten zdobył sobie wielu fanów, którzy z zapałem zabrali się za czyszczenie wszystkich grzejników w domu. Jednak pojawiło się również wiele głosów ostrzegających, że metoda ta może zniszczyć kaloryfer i doprowadzić do rdzy. Z pewnością znamy inne metody, i odpowiednio dobrana szczotka do odkurzacza skutecznie rozprawi się z kurzem. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.