Pałac Buckingham - jak wygląda wnętrze, w którym przez lata mieszkała królowa Elżbieta II?

Pałac Buckingham to już legenda, wszyscy kojarzą jak ta królewska rezydencja wygląda z zewnątrz, jednak jak wyglądają pałacowe wnętrza, w których przez lata urzędowała Królowa Elżbieta II?

Od 8 września 2022 roku oczy wszystkich na całym świecie zwrócone są w kierunku Wielkiej Brytanii. 

W jakich wnętrzach mieszkała Angielska Królowa? Jak wyglądają wnętrza najbardziej znanego pałacu na świecie? 

Pałac Buckingham jest londyńską posiadłością monarchów od 1837 roku. W tym miejscu odbywają się najważniejsze wydarzenie i uroczystości, także tam królowa spotykała się z głowami innych państw oraz administracją Wielkiej Brytanii. Niektóre pomieszczenia pałacu udostępnione są dla zwiedzających w okresie letnim, ale reszta obiektu pozostaje zamknięta i prywatna. 

Pałac Buckingham to największy na świecie pałac królewski i przykład późnego baroku. Ta perła architektury została zbudowana w 1703 roku dla księcia Buckingham, ale już 58 lat później król Jerzy III wszedł w posiadanie tego obiektu i przekształcił go na rezydencję prywatną króla. Pałac był wielokrotnie przebudowywany, a obecnie składa się na niego sześćset komnat, siedemdziesiąt łazienek i prawie 200 sypialni!

Pałac Buckingham najprościej można opisać jako królewskie miasteczko, ponieważ na jego terenie znajdziemy między innymi kaplicę, gabinet medyczny, sklep jubilerski, basen, kino, ale również kawiarnię dla pracowników. Cały pałac ma powierzchnię ponad 77 tysięcy metrów kwadratowych!

W siedzibie monarchini nie zabrakło udekorowanych złotem sal balowych, w których znajdziemy historyczne posągi marmurowe oraz bezcenne dzieła sztuki, takie jak obrazy Rubensa, Vermeera lub Rembrandta.

Największym pomieszczeniem w pałacu królewskim jest Wielka Sala balowa, ma ona ponad 36 metrów długości, 18 metrów szerokości, a także ponad 13 metrów wysokości!

Niezwykle ciekawe są również pałacowe ogrody, w których znajdują się jeziora, lądowisko dla helikopterów, a także kort tenisowy!

Jednym z bardziej znanych elementów Pałacu Buckingham jest balkon, z którego rodzina królewska, przy okazji narodowych uroczystości pozdrawia tłumy, jednak balkon ten nie był od początku częścią pałacu. Został on dobudowany dopiero w XX wieku. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.