Aranżacja małej łazienki. Jak zmieścić prysznic i pralkę?

W przypadku aranżacji małej łazienki, dużym wyszwaniem może być wkomponowanie w plan łazienki pralki. Mała łazienka może być funkcjonalna i atrakcyjna, wystarczy jedynie odpowiednie planowanie, tak by jak najlepiej wykorzystać ograniczoną przestrzeń.

Aranżacja małej łazienkiAranżacja małej łazienki Fot. Pixabay

Mała łazienka, czyli pomieszczenie nawet o powierzchni 2 metrów kwadratowych, może być dużym wyzwaniem projektowym. W tej małej przestrzeni trzeba zmieścić wszystkie sprzęty i meble oraz zachować odpowiednią funkcjonalność tej ciasnej przestrzeni. 

Wybór ceramiki, płytek i mebli łazienkowych jest ogromny, więc możliwe jest uzyskanie estetycznego wystroju, który jednocześnie będzie praktyczny. 

Podział łazienki na strefy funkcjonalne

By zadbać o jak najlepszą funkcjonalność małej łazienki konieczne jest podzielenie jej przestrzeni na strefy funkcjonalne, takie jak: cześć sanitarna, kąpielowa, część z umywalką oraz pralką. By zadbać o odpowiednią funkcjonalność, strefa prysznicowa powinna być umieszczona w dalszej części pomieszczenia, a bliżej wejścia lepiej jest umieścić strefę sanitarną. 

W przypadku planowania strefy prysznicowej, kąpielowej, warto zrezygnować z masywnych gotowych kabin prysznicowych z brodzikiem. 

Gdzie umieścić pralkę?

Gdzie i jak wygospodarować miejsce na pralkę w małej łazience, tak aby nie było to przypadkowe, korzystanie z niej było wygodne i by nie zepsuć aranżacji wnętrza? Same gabaryty pralki sprawiają, że nie jest najłatwiej ją ukryć, warto więc zdecydować się na odpowiednią zabudowę, która będzie zajmowała minimalną powierzchnię, ale pozwoli na osiągnięcie lepszego efektu estetycznego.

Warto szukać nietypowych gabarytów pralki, która zmieści się w nietypowej wnęce i pozwoli nam skuteczniej wykorzystać przestrzeń. 

Pralkę można również ukryć za obudową dolnych szafek, w których zamontowana będzie umywalka.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.