Kuchnia w stylu rustykalnym. Jak stworzyć przytulne wnętrze?

Styl rustykalny, który przywodzi na myśl klimat domku za miastem, pełen naturalnych materiałów i uzupełniony nostalgicznymi bibelotami. Jak sprawić by nasza kuchnia stała się przytulnym miejscem w rustykalnym stylu?

Kuchnia w stylu rustykalnymKuchnia w stylu rustykalnym Shutterstock

Styl rustykalny oprócz wykorzystania naturalnych materiałów takich jak drewno i kamień pełen jest również elementów dekoracyjnych z ludowymi i kwiatowymi wzorami. 

Trend na rustykalne wnętrza nie wychodzi mody, przytulna aranżacja przypadnie do gustu osobom, które lubią naturę i prostotę. Gdy nowoczesne wnętrza kojarzą Ci się z zimnym wnętrzem bez duszy, wnętrze rustykalne może być o wiele lepszym rozwiązaniem. 

W kuchni w stylu rustykalnym znajdziemy świeże zioła i tętniące życiem serce domu!

By stworzyć prawdziwie rustykalne wnętrze kuchni, najważniejszy jest wybór mebli. W tym wypadku nie musimy stawiać na realizację mebli na wymiar, dobrym pomysłem będzie wykonanie zabudowy z pojedynczych szaf i kredensów, dzięki czemu wnętrze nabierze prawdziwie indywidualnego charakteru. 

By podkreślić rustykalność wnętrza, pamiętaj jedynie by wybierać jedynie meble drewniane, najlepiej takie, które mają swój własny charakter. Proste drewniane konstrukcje mebli mogą być również dodatkowo rzeźbione i dekorowane ozdobnymi listwami. 

Aranżacje wnętrz. Kuchnia w stylu rustykalnymAranżacje wnętrz. Kuchnia w stylu rustykalnym Shutterstock

W kuchni w stylu rustykalnym postaw na jasne i naturalne kolory, takie jak: biel, szarości, beże czy np ceglastą czerwień, błękit i zieleń. Te kolory spotykamy w naturze, przez co dobrze odnajdą się one w takim wnętrzu. 

Szukając dekoracji do kuchni, pora wrócić do przeszłości i wybrać emaliowane i miedziane naczynia, również rękodzieło, a oprócz tego naturalne chodniczki i ozdobne zazdrostki. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.