Nowoczesne plakaty do mieszkania. Pomysły na dekorację ścian

MATERIAŁ PROMOCYJNY
13.09.2022 15:54
Ściany w naszych domach wcale nie muszą być nudne. Jeśli chcemy nadać wnętrzu charakter, a przy tym nie mamy ochoty na gruntowny remont, świetnym pomysłem będą plakaty dekoracyjne!

Plakaty dekoracyjne pozwolą w szybki sposób odmienić każde wnętrze. Szeroki wybór różnorodnych wzorów, motywów, kolorów oraz ram sprawi, że z pewnością dopasujemy grafiki do stylu, w jakim urządzony jest nasz dom. Dodatkowo w przyszłości w prosty sposób przeprowadzimy kolejną metamorfozę wnętrza, zastępując dany plakat innym.

nowoczesne plakaty we wnętrzunowoczesne plakaty we wnętrzu fot. empikfoto

Pomysły na aranżację plakatów

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zawieszania plakatów? W jaki sposób sprawić, aby nasza ścienna dekoracja zachwycała?

Sposobów rozmieszczenia obrazów jest wiele. Popularna aranżacja plakatów to rozmieszczenie ich obok siebie w rzędzie. Jeśli obrazy są różnych rozmiarów, warto wyznaczyć linię przez środek lub do krawędzi ram. Część osób stawia zaś na artystyczny nieład. Możemy także zdecydować się na jeden duży plakat w pokoju, który przyciągnie uwagę. Aby aranżacja mieszkania była spójna, warto wtedy taki zabieg powtórzyć w innych pomieszczeniach.

Jeśli chcemy udekorować mieszkanie bez najmniejszej ingerencji w ściany, możemy umieścić nasze plakaty na półkach. Takie ustawienie umożliwi nam natychmiastowe zmiany w aranżacji wnętrza! 

Oprócz właściwego rozplanowania plakatów możemy pobawić się w dopasowanie motywu obrazu do wnętrza. W kuchni dobrze sprawdzą się motywy kulinarne, salon znakomicie udekorują krajobrazy, łazienkę - wzory morskie. A abstrakcja? W każdym nowoczesnym wnętrzu! Możemy również pokusić się o dopasowanie kolorystyczne plakatów do wybranych pokoi. 

plakaty dekoracyjneplakaty dekoracyjne fot. empikfoto

Plakaty z motywem botanicznym - w modzie i zgodzie z naturą

Plakaty o tematyce roślinnej to piękna dekoracja ścian. Różnorodność świata roślin, ich kształty, bogactwo odcieni zieleni sprawiają, że uwielbiamy się nimi otaczać. Zarówno żywymi, jak i ich wizerunkiem - możemy mieć plakaty z naszymi rodzimymi kwiatami czy ziołami, tropikalną roślinnością czy innymi egzotycznymi gatunkami. Zestawione kategoriami lub połączone, każdy znajdzie coś dla siebie. Botaniczne grafiki to interesujący sposób na dekorację ścian, a także naukę!

Botaniczne grafikiBotaniczne grafiki fot. empikfoto

plakaty z motywem botanicznymplakaty z motywem botanicznym fot. empikfoto

Więcej o: