Jak wyczyścić płytę indukcyjną? Wypróbuj tani, domowy sposób, a płyta będzie jak nowa!

Podczas gotowania często zdarza się, że potrawa wykipi, a następnie przypali się albo na płycie rozpuści się plastik. Dzięki tym akcesoriom i środkom twoja kuchenka już zawsze będzie lśnić jak nowa!

Powierzchnia płyty indukcyjnej wykonana jest ze szkła, dlatego widać na niej wszelkie zabrudzenia. Najlepiej czyścić ją bezpośrednio po gotowaniu, co zapobiegnie zasychaniu brudu. Wiele osób zastanawia się czym umyć płytę indukcyjną? Czy potrzebne są jakieś specjalistyczne środki? Co zrobić, jeśli nie wyczyściliśmy zabrudzenia od razu i brud mocno przywarł do powierzchni płyty?

jak wyczyścić płytę indukcyjną?jak wyczyścić płytę indukcyjną? fot. pixabay

Domowy sposób czyszczenia płyty - ocet i soda

Zamiast wydawać pieniądze na drogie, specjalistyczne środki wypróbujmy proste i tanie składniki, które z pewnością mamy w domu. Spryskujemy powierzchnię płyty octem i przecieramy wilgotną szmatką. Następnie posypujemy powierzchnię płyty sodą oczyszczoną. Zwilżoną wodą szmatkę rozkładamy na płycie na kilkanaście minut. W ten sposób brud łatwiej odejdzie od powierzchni. Delikatnie pocieraj ręcznikiem, aż powierzchnia będzie czysta, wypłucz. Powtarzaj, aż powierzchnia będzie czysta.

Inne sposoby

Do pozbycia się tłuszczu z kuchenki możemy użyć także gąbki oraz płynu do mycia naczyń, ewentualnie wody z mydłem. Płyn doskonale poradzi sobie z tłuszczem, jest także bezpieczny dla powierzchni płyty.

Do zadań specjalnych

Jak doczyścić płytę indukcyjną z przypalonego, starego tłuszczu? Czasami trzeba sięgnąć po bardziej inwazyjne metody. Skorzystaj ze skrobaka przeznaczonego do kuchenek indukcyjnych. Trudniejsze zabrudzenia potraktuj specjalnymi środkami do czyszczenia płyt. 

Ważna jest systematyczność

Aby codzienne gotowanie było przyjemnością, warto pamiętać o czyszczeniu i przecieraniu powierzchni płyty po każdym gotowaniu. Zdecydowanie łatwiej poradzić sobie z wyczyszczeniem płyty na bieżąco niż w przypadku zaschniętego, kilkudniowego brudu. Można zaopatrzyć się w specjalne preparaty do czyszczenia płyt indukcyjnych, które nie uszkodzą powierzchni. Po użyciu środka należy przetrzeć ją papierowym ręcznikiem do sucha, aby lśniła jak nowa! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.