Jak zaaranżować małą sypialnię? Te triki projektantów są świetne!

W małym mieszkaniu, trudno jest wygospodarować idealną przestrzeń do spania. Jednak nawet najmniejszą sypialnię możemy urządzić praktycznie i atrakcyjnie. Sprawdź te sposoby na funkcjonalną aranżację małej sypialni.

SypialniaSypialnia fot. Pixabay

Jakie kolory wybrać do małej sypialni?

W małej sypialni ważne jest by zadbać o odpowiednie kolory, dzięki którym pomieszczenie wyda się bardziej przestronne. W tym wypadku świetnie sprawdzą się wszelkie złamanie biele, które są uniwersalne i dobrze współgrają z każdym stylem aranżacji wnętrz. Złamana biel na pewno będzie dobrym wyborem do sypialni. 

W sypialni je4dnak mamy również odpoczywać i wyciszyć się przed spaniem, warto więc postarać się o ciepłe i jasne odcienie, które wpłyną na odpowiedni nastrój w sypialni. 

Praktyczne meble

W każdej sypialni, główne skrzypce gra oczywiście łóżko, w końcu trudno nazwać sypialnią pomieszczenie bez łóżka. Jednak w małej sypialni, gdy oszczędność przestrzeni i funkcjonalność są niezwykle ważne, warto postawić na łóżko z dodatkowymi schowkami. Dzięki temu zapewnimy sobie dodatkową przestrzeń na przechowywanie. 

W małej sypialni unikajmy bogato zdobionych i rzeźbionych mebli, lepiej postawić na praktyczne proste formy, które oszczędzają miejsce, a jednocześnie są estetyczne. 

By zadbać o wizualne zwiększenie przestrzeni sypialni, warto powiesić na ścianach lustra. Oprócz optycznego powiększenia pomieszczenia, dodatkowo sprawią, że będzie ono jaśniejsze!

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.