Corbusier, Rothko, Halard - czyli najciekawsze albumy i książki w Zara Home

Te nazwiska znają wszyscy architekci i projektanci. Wśród niektórych budzą zachwyt, u innych wręcz przeciwnie. Szukając wartościowych książek i albumów o architekturze i projektowaniu warto sprawdzić te tytuły dostępne teraz w Zara Home.

ROTHKO CHAPEL AN OASIS FOR REFLECTION BOOKROTHKO CHAPEL AN OASIS FOR REFLECTION BOOK Fot. Zara Home

Oferta internetowego sklepu Zara Home, to nie tylko meble i dodatki do domu, teraz to także niesamowite pozycje książkowe i wyjątkowe albumy mówiące o architekturze, projektowaniu, modzie i fotografii. Te tytuły warto znać, będą również świetnym prezentem dla pasjonatów architektury i nie tylko. 

Rothko Chapel an oasis for reflection 

Kaplica Rothko to wspaniały obiekt, w którym znajdują się modernistyczne i niezwykle monumentalne obrazy Marka Rothko, który jest ojcem abstrakcyjnego ekspresjonizmu. Ta przestrzeń sakralna jest otwarta dla wszystkich wyznań, i została poświęcona prawom człowieka i duchowości. Ten album zapewnia niesamowite i intymne spojrzenie na to ekumeniczne sanktuarium. Fotograficzne świadectwa wzbogacone opisami specjalistów pozwalają poznać i dogłębnie zrozumieć ten projekt. 

SACRED CONCRETE THE CHURCHES OF LE CORBUSIER BOOKSACRED CONCRETE THE CHURCHES OF LE CORBUSIER BOOK Fot. Zara Home

Sacred concrete the churches of Le Corbusier

Le Corbusier to nazwisko, które równie często wzbudza zachwyt, co oburzenie, ale niewątpliwie jego twórczość wywarła ogromny wpływ na architekturę. 

Sporą część życia Corbusier poświęcił budowie i projektowaniu kościołów, co miało również później wpływ na kształtowanie całej architektury kościelnej w XX wieku. Książka ta ma za zadanie pokazać najznamienitsze przykłady architektury Corbusiera takie jak: kaplica Notre Dame du Haut de Ronchamp, klasztora La Tourette i kościół św. Piotra. Jest to pierwszy tak kompletny przegląd architektury sakralnej Le Corbusiera i wspaniałe szczegółowe studium jego prac.

FRANÇOIS HALARD 2 BOOKFRANÇOIS HALARD 2 BOOK Fot. Zara Home

2 Francois Halard

Słynny fotograf Halard, cechuje się niesamowitą wrażliwością, dzięki czemu wszystkie jego fotografie są spektakularnymi dziełami sztuki ukazującymi niesamowite wnętrza znanych projektantów i artystów. 

Jego zdjęcia, to nie tylko obrazki, to wspaniała opowieść o historii designu, a autor w niezrównany sposób dzieli się swoją głęboką wiedzą na temat sztuki i projektowania. 

W tym tomie znajdziemy takie projekty jak: Dom Menila Philipa Johnsona i Charlesa Jamesa; pracownię Giorgio Morandiego; eklektyczne paryskie mieszkanie Ricka Owensa; 

To już kolejny tom albumu, który oferuje wyjątkowe świadectwo dla entuzjastów designu.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.