Sprzęty i gadżety ułatwiające sprzątanie. Które sprawdzą się w każdym domu?

Na zewnątrz robi się coraz chłodniej. Więcej czasu spędzamy w domach. Sprawmy, aby nasze mieszkanie stało się miejscem, w którym czujemy się komfortowo. Przygotowaliśmy dla was cenne wskazówki i mnóstwo gadżetów ułatwiających sprzątanie.

Właściwa organizacja bazą sprzątania

Bazą sprzątania powinna być właściwa organizacja rzeczy. Gdy każdy przedmiot w domu będzie mieć swoje miejsce, sprzątanie okaże się znacznie łatwiejsze. Pozbądźmy się niepotrzebnych bibelotów zajmujących przestrzeń i zbierających kurz. Starajmy się odkładać rzeczy tam, skąd je wzięliśmy. Unikniemy tym sposobem tworzenia bałaganu, a w konsekwencji zaoszczędzimy mnóstwo czasu. Bijemy tu pokłony autorytetowi w sprzątaniu - Marii Kondo, która uczy, że porządek i czystość w otoczeniu to ład i harmonia w naszym wnętrzu. A jeśli raz właściwie zorganizujemy przestrzeń - najlepiej podejść do zadań tematycznie i segregować przedmioty kategoriami - czeka nas już tylko systematyczne, ale wcale nie czasochłonne sprzątanie typu wycieranie powierzchni, pozbywanie się kurzu.

Na pewno nie wyobrażamy sobie sprzątania bez takich sprzętów jak: odkurzacz, mop, zmiotka i szufelka. 

Warto jednak wyjść naprzeciw postępowi technologicznemu i zaktualizować powyższą listę o nowoczesne gadżety z wieloma funkcjami, które świetnie zastąpią te tradycyjne. Gwarantujemy, że nie wrócicie już do typowego mopa czy nieporęcznego odkurzacza z kablem.

Odkurzacze pionowe bezprzewodowe

Bezprzewodowe odkurzacze, oprócz tej oczywistej korzyści, jaką jest brak ciągnącego się za nami kabla, który mocno ogranicza zasięg i ociera ściany, mają również wiele innych zalet. Są nimi na przykład: długi czas pracy baterii, wymienne wkłady filtra oraz zintegrowane ekrany, które ułatwiają obsługę. Podstawową szczotkę najczęściej uzupełniają dodatkowe akcesoria, które pomogą pozbyć się roztoczy z mebli i kurzu z trudno dostępnych miejsc.

odkurzacze bezprzewodoweodkurzacze bezprzewodowe fot. shopee

Roboty sprzątające

Inteligentne roboty do sprzątania całkowicie wyręczą cię z dotychczasowych obowiązków! Urządzenie może jednocześnie zamiatać, odkurzać i myć podłogi. Roboty zazwyczaj wyposażone są w szczotki główne oraz boczne, nie pozostawiają śmieci w żadnym zakamarku. Urządzenia często mają opcję wykrywania powierzchni i automatycznie dostosowują do nich moc ssącą. A ty możesz wygodnie usiąść w fotelu z ulubioną książką i kubkiem herbaty.

roboty sprzątająceroboty sprzątające fot. shopee

Gadżety do sprzątania

Często zapominamy o posprzątaniu takich miejsc jak klawiatura komputerowa, tapicerka meblowa, biurko. Nasz samochód również wymaga regularnych porządków. Do tego typu miejsc przeznaczone są świetne gadżety. Sprawdźcie sami!

Odkurzacz ręcznyOdkurzacz ręczny Fot. Shopee

Więcej o:
Copyright © Agora SA