Jak wyczyścić ekran telewizora? Tego nie używaj, bo zniszczysz powierzchnię!

Smugi i kurz osadzające się na ekranie to nieestetyczny widok. Mogą zepsuć przyjemność oglądania ulubionego serialu. Obecnie nasze ekrany są całkiem sporych rozmiarów, co potęguje problem. Czym czyścić ekran, aby było to skuteczne i bezpieczne dla delikatnej powierzchni?

Czego nie należy robić

Masz ochotę wyczyścić ekran telewizora środkiem do mycia szyb? Zdecydowanie tego nie rób. Możesz w ten sposób go zniszczyć. Przy obecnych technologiach, np. LED, OLED i LCD nie powinno się używać preparatów, które mają w składzie: alkohol, amoniak, rozpuszczalnik, czy chlorek metylu. A więc nie sprawdzą się także spraye do czyszczenia mebli.

Ważne również, aby do przecierania ekranu nie stosować ostrych gąbek czy innych szorstkich materiałów, gdyż łatwo jest porysować powierzchnię. 

Co się sprawdzi do czyszczenia ekranu?

Zdecydowanie najbezpieczniej przetrzeć powierzchnię ekranu po prostu wilgotną, delikatną ściereczką z mikrofibry. Zamiast wody z kranu warto użyć destylowanej, aby na ekranie nie osadził się osad. 

Przy widocznych zabrudzeniach oraz śladach palców możemy wspomóc się specjalnymi środkami przeznaczonymi do tego typu powierzchni. Pamiętajmy, aby nigdy nie pryskać płynem bezpośrednio na ekran tylko nanieść go najpierw na ściereczkę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.