Jak pielęgnować wrzosy w domu, by były piękną jesienną ozdobą

Wrzosy w doniczce mogą pięknie zdobić nasze domy jesienią. W końcu to jeden z symboli tej pory roku. Podpowiemy, jak je pielęgnować, by zachwycały swoim urokiem przez długi czas.

wrzos - jesienna ozdobawrzos - jesienna ozdoba fot. pixabay

Po pierwsze - sprawdzajmy, gdzie kupujemy

Warto zdecydować się na zakup roślin u sprawdzonego sprzedawcy. Kupując wrzosy z niepewnych źródeł, możemy trafić na przesuszone bądź chore okazy. A wtedy niedługo nacieszymy nimi nasze oczy. 

Po drugie - właściwe podłoże

Często rośliny sprzedawane są w małych, niekoniecznie estetycznych doniczkach. Przynosząc wrzosy do domu, przesadźmy je w nieco większe pojemniki, które wizualnie odpowiadają naszym gustom. Wrzosy najlepiej rosną w ziemi o odczynie kwaśnym. W sklepach bez trudu znajdziemy gotowe mieszanki przeznaczone do tych roślin. 

 Pamiętajmy o podlewaniu

Starajmy się podlewać wrzosy regularnie, ale umiarkowanie, tak, aby podłoże było cały czas lekko wilgotne. Pamiętajmy, aby nie moczyć liści ani łodyg, gdyż powoduje to rozwój chorób. 

Wybierzmy odpowiednie miejsce

Wrzosy lubią świeże powietrze i nasłonecznione miejsca. Unikajmy ustawiania ich blisko grzejnika. Znakomicie będą się czuły na balkonie. Dlatego, jeśli zauważymy, że nasze wrzosy zaczynają tracić urodę, wystawmy je na jakiś czas na taras bądź balkon. 

I nie bójmy się dekorować naszych domów na jesień tymi wspaniałymi roślinami!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.