To połączenie w łazience pokochali Polacy! Ciekawe pomysły na aranżacje

M Polak
21.09.2022 06:18
Szarość to zdecydowanie ponaczasowy i naturalny kolor, który w połączeniu z drewnem tworzy przytulne i nowoczesne wnętrze. Jak stworzyć ciekawą i nowoczesną aranżację w szarej łazience? Podpowiadamy!

Drewno w łazienceDrewno w łazience Fot. Shutterstock

Szary i drewno to idealne połączenie do łazienki, gdyż te dwa wykończenia świetnie się uzupełniają i nie są wcale nudne. 

Łazienka wykończona w drewnie i szarości to nowoczesne i minimalistyczne rozwiązanie, które jednocześnie dzięki cieple drewna będzie niezwykle przytulne, więc nie musicie obawiać się surowości w szarej łazience. 

Szara łazienka to świetne rozwiązanie, które będzie pasować do każdego stylu, od nowoczesnego, poprzez skandynawski, industrialny a nawet glamour czy klasyczny.

Szara łazienka sprawdzi się w niemal każdym stylu od nowoczesnego poprzez industrialny , skandynawski a nawet klasyczny. Dodatkowo w takiej łazience możemy dodać praktycznie każdy kolor, a szary jest doskonałą bazą by bawić się aranżacją łazienkowego wnętrza. 

Najczęściej spotykanym połączeniem w łazience są szare płytki na ścianach łazienki oraz podłoga z płytkami imitującymi drewno. Współczesne płytki imitujące drewno, wykonane są w niezwykle syokiej jakości i bardzo mocno przypomina prawdziwe drewno, ale o wiele łatwiej jest je czyścić i pielęgnować. Dodatkowo gdy zamontujemy ogrzewanie podłogowe, będę one świetnie przewodzić ciepło, co będzie niezwykle przyjemne po wyjściu z wanny lub spod prysznica. 

Gdy jednak zależy Ci na naturalnym drewnie, postaw na egzotyczne i odpowiednio zaimpregnowane gatunki takie jak tek, merbau, padouk oraz iroko. Te egzotyczne gatunki drzew zawierają największe ilości oleju, które pomagają chronić drewno przed zawilgoceniem.