Jak dbać o dracenę? Stosuj tę prostą zasadę, a będzie bujna i zdrowa

Dracena nadal pozostaje jedną z najczęściej wybieranych roślin do domu. Ta ciekawa roślina o egzotycznym wyglądzie cechuje się przede wszystkim niskimi wymaganiami, jednak nadal warto się postarać, by dobrze rosła.

DracenaDracena Fot. shutterstock

Draceny to sukulenty z rodziny szparagowatych, które naturalnie występują w Azji, Afryce i Australii oraz w Ameryce Środkowej, jednak poszczególne gatunki mogą się bardzo różnić, a wiele z nich można uprawiać w doniczce i nie mają dużych wymagań pielęgnacyjnych. Dzięki zdolności do magazynowania wody w pniu, dracena może wytrzymać gdy zapomnimy ją podlać, lub wyjedziemy na wakacje. 

Dracena dodatkowo neutralizuje zanieczyszczenia i absorbuje szkodliwe formaldehydy.

Dracena - wymagania

Jak najlepiej dbać o dracenę w warunkach domowych i jakie ma ona wymagania? Przede wszystkim draceny lubią ciepło, i jedyne o co musimy zadbać to o to by temperatura w pomieszczeniu nie spadła poniżej 15 stopni Celsjusza. 

Dracena lubi również światło i wymaga odpowiedniego nasłonecznienia. Odmiany draceny, które mają barwne liście, mogą blaknąć gdy nie będą miały wystarczająco dużo światła. Najlepsze będzie miejsce z rozproszonym światłem. 

Roślina ta dosyć dobrze znosi trudne warunki w naszym mieszkaniu i prawdopodobnie poradzi sobie całkiem dobrze z suchym powietrzem, jednak w zimie warto zadbać o dodatkowe nawilżanie i spryskiwać liście draceny. Liście draceny warto wycierać również z kurzu, za pomocą wilgotnej ściereczki, dzięki temu będą lepiej oczyszczać nasze powietrze. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.