Wlej to do storczyka, a roślinka odżyje! Prosty trik z wykorzystaniem domowych produktów

Storczyki zyskały niezwykłą popularność wśród miłośników roślin doniczkowych. Ich pielęgnacja może się wydawać skomplikowana, ale wystarczy sumiennie trzymać się systematycznych, drobnych czynności. Ponadto ten trik ułatwi ci dbanie o twoje storczyki

Storczyki bywają kapryśne, czasem przez długie miesiące nie wypuszczą nawet jednego pączka z kwiatem. Jeśli jednak będziemy wiedzieć, jak o nie zadbać to nasze rośliny będą rosły piękne i zdrowe.

Przepis na prosty i skuteczny trik 

Cytryna zawiera sporo witamin oraz substancji mineralnych, które są pożądane również dla roślin. Ponadto ten owoc ma właściwości bakteriobójcze, zawiera witaminę C oraz witaminy z grupy B i wiele innych cennych substancji, które przyczyniają się do tego, aby kwiaty miały piękne kwiaty i lśniące liście.

Storczyki lubią kwaśny odczyn gleby, a kilka kropel soku z cytryny zakwasi wodę, co wpłynie bardzo pozytywnie na ich rozwój. Przepis na taki zbawienny roztwór jest bardzo prosty, Wystarczy, że do litra przegotowanej i przefiltrowanej wody dodasz łyżeczkę soku z cytryny i taką mieszanką podlejesz swoją roślinę raz w miesiącu. Dzięki regularnemu stosowaniu tego triku kwiaty odzyskują zachwycający wygląd, ich liście stają się bardziej zielone. Natomiast łodygi częściej kwitną i wyrastają z nich nowe kwiaty.

Dlaczego warto przemywać liście storczyka?

Bardzo ważną czynnością pielęgnacyjną jest mycie roślin. Regularne dbanie o czystość liści zapobiega gromadzeniu się na nich kurzu i rozwojowi bakterii. Najlepiej robić to ściereczką z miękkiej bawełny lub zwykłym wacikiem kosmetycznym. Nie zapominamy również o spodzie liści, który również warto przetrzeć.

Jakim roztworem warto przemywać liście? W tej roli również świetnie się nam sprawdzi cytryna z wodą.  Do szklanki z wodą wyciskamy kilka kropel, a następie delikatnie zwilżamy nim chusteczkę lub wacik.

Jak poprawnie podlewać storczyki?

Żeby rosły zdrowo, ważne jest, żeby je podlewać regularnie, czyli raz w tygodniu, najlepiej rano. Optymalna częstotliwość tej czynności mieści się w przedziale od 3 do nawet 16 dni. Najprostszą metodą na sprawdzenie wilgotności storczyków jest włożenie palca w ziemię. Suche oznacza, że nadeszła pora na podlewanie.

Poprawne podlewanie storczyków polega na wlaniu wody do miski, w której umieścimy doniczkę z kwiatem. Dzięki temu w ciągu dnia odparuje nadmiar wody i w ten sposób roślina pobierze w swoim tempie potrzebną jej ilość wody. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.